Przewodnik zakupu opon zimowych

Jakie są plusy korzystania z opon zimowych? Poza tym, że są obowiązkowe w zimie, i poprawiają Twoje bezpieczeństwo, mają kilka dodatkowych zalet.

- Silna przyczepność na śniegu i lodzie. Prawie każda opona zimowa lepiej będzie trzymała się śniegu i lodu niż opona całoroczna. Przy najlepszych oponach zimowych zobaczysz dramatyczną różnicę.

- Wygodna jazda. W przeszłości masywne gąsienice opon śnieżnych były bardzo toporne, ale najlepsze nowoczesne opony zimowe toczą się cicho i komfortowo, chociaż kolczaste opony śniegowe nadal hałasują głośno.

- Trwałość. Miękka guma opon zimowych zużywa się szybciej niż koła całoroczne, ale dobre modele powinny wytrzymać 300 tysięcy km lub więcej (około trzech zim, co do zasady).

- Gwarancja. Najlepsze opony zimowe zawsze posiadają co najmniej pięcioletnią gwarancję na wady materiałowe i wykonawcze.

Co musisz wiedzieć, zanim odjedziesz na oponach zimowych

Czy naprawdę potrzebujesz opon zimowych, czy wystarczą opony całoroczne? Jeśli regularnie jeździsz po zaśnieżonych, oblodzonych drogach, prawie każda opona zimowa zatrzyma się szybciej, lepiej wespnie się po górach i sprawi, by samochód nie ślizgał się po lodowatych zakrętach skuteczniej niż opony całoroczne. Nawet jeśli nie ma śniegu ani lodu, opony zimowe pozostaną miękkie i będą działać lepiej w niskich temperaturach,

Czy potrzebujesz opon z kolcami? Opancerzone opony zimowe mają wbudowane metalowe zęby, które wgryzają się w lód. Mają lepszą przyczepność na lodzie niż wersje bezkolcowe, ale mają dwie duże wady: są hałaśliwe i mogą uszkodzić nawierzchnię. Z tego powodu niektóre państwa zakazują lub ograniczają korzystania z opon z kolcami. Niektóre badania wykazały, że kolce są najbardziej przydatne w stosunkowo wąskim zakresie warunków - kiedy temperatura jest równa lub bliska zeru. Modele z kolcami rzeczywiście dobrze trzymają się lodu, ale nie zawsze osiągają lepsze wyniki niż modele bezkolcowe, które mają bardziej zaawansowane zimowe mieszanki bieżnika, które pozostają giętkie na zimnie.

Zawsze kupuj cztery pasujące opony zimowe. Możesz w ramach oszczędności planować, aby kupić tylko dwie opony zimowe do swojej osi napędowej, ale nie rób tego. Kiedy dwa koła są przyczepne, a dwa nie, Twój pojazd może z łatwością wymknąć się spod kontroli.

Nie zapomnij o budżecie na instalację. Sklepy oponiarskie zwykle pobierają niewielką opłatę za oponę za montaż i wyważenie. Niektóre z nich będą zawierać koszt instalacji w cenie opony.

Kup wcześnie. Detaliści opon mogą zaopatrzyć się w opony śniegowe jesienią i nie dokupować więcej na zimę. Jeśli poczekasz, aż spadnie śnieg, pozostanie Ci niewielki wybór.

Zawsze kupuj opony w autoryzowanych sklepach, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo, oraz mieć gwarancję jakości zakupionych opon. Duży wybór opon zimowych znajdziesz w Skoda Centrum Poznań – zapoznaj się z pełną ofertą sklepu w korzystnych cenach na stronie internetowej www.skoda.centrumpoznan.pl.

 

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz