Jak dbać o okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne bywają traktowane po macoszemu. Tymczasem należy o nie dbać tak samo jak o modele korekcyjne. Wówczas będą pełnić swoją rolę przez długi czas. Jak zatem pielęgnować okulary przeciwsłoneczne?

Jak czyścić i przechowywać okulary przeciwsłoneczne?

Przecieranie okularów przeciwsłonecznych skrawkiem koszuli nie jest dobrą metodą ich czyszczenia, zwłaszcza jeśli chcemy przedłużyć ich żywotność. Może to prowadzić nie tylko do zarysowania szkieł, ale nawet do deformacji soczewek, czego na pewno chcemy uniknąć.

Niewskazane jest także używanie chusteczek nawilżających dostępnych w drogeriach. Chociaż w dotyku wydają się one miękkie, mogą podrapać szkła, przez co okulary przeciwsłoneczne nie tylko będą się nieestetycznie prezentować, ale również częściowo utracą swe właściwości ochronne. Wystrzegać powinniśmy się także silnych detergentów. Co zatem stosować?

Do czyszczenia okularów przeciwsłonecznych doskonale nadają się dwustronne chusteczki do usuwania zabrudzeń na sucho. Znajdują one zastosowanie nie tylko w przypadku okularów przeciwsłonecznych, ale również ekranów smartfonów, tabletów czy też monitorów. Są one dostępne w sklepie on-line Trendy Opticians. Warstwa z mikrofibry służy do usuwania tłuszczu i odcisków palców, zaś warstwa z polaru nadaje szkłom połysk. Kupić możemy również specjalny płyn do czyszczenia okularów. Nadaje się on do usuwania zbrudzeń także z modeli przeciwsłonecznych.

Istotną kwestią jest również to, jak przechowujemy okulary przeciwsłoneczne. Najlepiej włożyć je do twardego etui. Dzięki temu nie dojdzie do ich przypadkowego zarysowania czy też zgniecenia. W sklepie internetowych Trendy Opticians dostępnych jest wiele zróżnicowanych etui, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jednak nie mamy pod ręką opakowania ochronnego, pamiętajmy o tym, być odkładać okulary wygiętymi końcówkami zauszników do góry. Jest to ważne, zwłaszcza gdy podłoże jest twarde i chropowate. Wówczas bowiem nietrudno o zarysowania.

W ofercie salonu https://trendyopticians.pl/okulary-przeciwsloneczne znajdziemy nie tylko akcesoria do prawidłowego czyszczenia i przechowywania okularów przeciwsłonecznych, ale przede wszystkim bogatą ofertę modeli, które zabezpieczają nasz wzrok przed szkodliwym wpływem słońca. Wybierać możemy spośród wielu marek, dostosowując kształt oprawki, kolor soczewki czy też materiał, z którego zostały wykonane okulary przeciwsłoneczne, do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Artykuł zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz