Płytki łazienkowe – propozycje do nowoczesnych wnętrz

Urządzanie i remont łazienki wiążą się z wieloma dylematami aranżacyjnymi. Zasadniczą kwestię stanowi wybór płytek. Rynek obfituje w płytki w najróżniejszych wzorach, kolorach, kształtach i formatach, co sprawia, że trudno się zdecydować. Pod uwagę należy brać nie tylko kwestie estetyczne, ale również wytrzymałość i łatwość pielęgnacji. Jakie propozycje będą odpowiednie do nowoczesnej łazienki?

Połączenie stonowania i wyrazistości

Z pomocą płytek ceramicznych można zaaranżować jasne wnętrza, które będą tchnęły nowoczesnością. Jednolita kolorystyka jednak nie każdego satysfakcjonuje. Dlatego salon łazienek Poznań poleca przełamanie jej przy pomocy wyrazistego akcentu. Jak to zrobić? Wystarczy, że jedną ze ścian wyłożysz płytkami w nasyconych kolorach lub stonowane płytki rozdzielisz barwnym dekorem. Możesz też obudować w ten sposób lustro lub oddzielić od siebie poszczególne strefy łazienki. Mile widziane są wszelkie beże w ciepłych i chłodnych odcieniach. Jeżeli nie chcesz, aby łazienka była bardzo jasna, zdecyduj się na jeden z odcieni szarości. Kolejną propozycją urozmaicenia przestrzeni jest wykorzystanie mozaik. Zastosowane na niewielkich fragmentach przestrzeni diametralnie odmieniają wnętrze i nie powodują przytłoczenia. W nowoczesnej łazience sprawdzi się mozaika szklana lub metalicznie połyskująca.

Kontrastowe kompozycje

Nowoczesne łazienki to również zestawianie mocnych kontrastów. Łączenie bieli z czernią ciągle powraca do aranżacji. Naprzemiennie ułożone płytki, np. na podłodze, mogą tworzyć ciekawy efekt. Nie zawsze musi to być typowa szachownica z kwadratowych płytek. Warto sięgnąć po płytki w innych kształtach, które sprawią, że łazienka uzyska unikalny styl. W połączeniu z monochromatycznymi płytkami, wypełniającymi resztę przestrzeni, aranżacja zachowa spójność i elegancję. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby płytki zostały wykorzystane do stworzenia innych zestawień kolorystycznych. W ich doborze należy być rozważnym, ponieważ łazienka powinna być miejscem relaksu i wyciszenia.

Industrialny charakter

Płytki imitujące beton lub cegłę oferuje m.in. salon płytek w Poznaniu. Listę salonów oferujących płytki w nowoczesnym stylu można znaleźć na stronie https://grupamo.pl/kontakt/poznan/. Beton i cegła świetnie łączą się z innymi naturalnymi materiałami, np. z drewnem, ale w łazience zaleca się skorzystanie z płytek drewnopodobnych ze względu na walory praktyczne. W łazience w stylu industrialnym warto zdecydować się na białe lub bardzo jasne płytki i przeszklone elementy, które optycznie powiększą wnętrze. Imitacje betonu i cegły nadadzą wnętrzu pożądany charakter. Ich specyficzna struktura urozmaica przestrzeń oraz wprowadza nieco surowości. W aranżacjach industrialnych oprócz bieli mile widziane są odcienie szarości oraz czerń. Warto zastosować płytki wielkoformatowe, ale można też skorzystać z ozdobnych płytek heksagonalnych, które sprawią, że wnętrze nabierze oryginalnego stylu.

Materiał partnera

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz