Retro Motor Show: klasyczne samochody i motocykle na MTP

Piękne maszyny z początku wieku, jak mercedesy, daimlery czy jaguary i te nieco późniejsze, ale kultowe dla miłośników motoryzacji, jak choćby syreny czy warszawy. Wszystkie będzie można zobaczyć na targach Retro Motor Show, które rozpoczynają się 4 listopada.

Targi przeniosą odwiedzających do początków XX wieku i pokażą im to, co najlepszego wówczas motoryzacja miała do zaproponowania. Do wyboru będą luksusowe limuzyny produkowane w wersjach limitowanych, jak i te auta, którymi jeździło się na zakupy.

- W naszej motoryzacyjnej podróży cofniemy się niemal do samego początku - mówi Bartosz Dembiński, dyrektor targów Retro Motor Show. - Na zwiedzających czekać będzie ford A, który tylko w pierwszym tygodniu od premiery w 1927 roku obejrzało niemal 25 milionów osób! W Poznaniu zobaczymy modele z każdej dekady XX wieku, zarówno zagranicznej jak i rodzimej produkcji. Modele, które znamy doskonale i te niezwykłe, często bardzo unikatowe, jak na przykład auta marki Lotus Omega, Buick Electra, Daimler DS420 czy Aero Type 20.

Samochody zabytkowe

(fot.poznan.pl)

Klasyczna motoryzacja to nie tylko pasja, umiejętność restaurowania zabytkowych aut, ale coraz częściej także sposób na biznes. Najdroższe auta osiągają cenę nawet kilkudziesięciu milionów dolarów!

- Klasyczne samochody czy motocykle to dzisiaj nie tylko pasja - mówi Bartosz Zeidler, dyrektor grupy produktów MTP. - Jeśli uda nam się ocalić od zapomnienia kilkudziesięcioletnie auto, zainwestować czas i pieniądze, w zamian otrzymamy nie tylko satysfakcję, ale również wymierne korzyści. Dobrze utrzymane i zadbane egzemplarze z czasem tylko zyskują na wartości. Cieszy nas fakt, że wielu właścicieli tych pięknych aut zdecydowało się na udział w targach Retro Motor Show. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć ponad 200 zabytkowych pojazdów, ale również stać się nowym właścicielem klasycznego auta. Sporą część z nich będzie można podczas targów kupić.

Na fanów klasycznej motoryzacji czeka choćby niezwykły, limitowany model mercedes E500, wyprodukowany w ilości zaledwie 500 egzemplarzy. Tutaj nowy nabywca musi liczyć się z wydatkiem niemal 150 tys. złotych. Mając w kieszeni 23 tys. złotych, można zostać nowym właścicielem przepięknego i bogato wyposażonego auta marki Jaguar Xj6 w wersji Daimler Xj40. Nowych wrażeń i dużej dozy adrenaliny dostarczy na pewno lancia delta - kupno tego zdobywcy sześciu tytułów mistrza świata producentów to wydatek około 90 tys. złotych. Chętni do swojego garażu będą mogli wprowadzić także chevroleta corvette z 1972 roku, BMW 315 z 1934 roku czy choćby rolls royce'a phantom III z 1936 roku.

Impreza motoryzacyjna

(fot.poznan.pl)

Ekspozycję Retro Motor Show uzupełnią także wystawy specjalne. Swoje wozy pokaże między innym Państwowa Straż Pożarna czy także MPK Poznań. Chwilę relaksu zapewni także strefa gier retro.

To wszystko czekać będzie na całe rodziny od 4 do 6 listopada w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Godziny otwarcia: piątek 4.11: 11.00 - 18.00; sobota 5.11: 10.00 - 18.00; niedziela 6.11: 10.00 - 16.00.

Źródło:poznan.pl

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz