Najmodniejsze tatuaże w stylu realistycznym – co warto wybrać?

Tatuaże mają naprawdę sporą ilość zwolenników na całym świecie. Od kilkunastu lat są również bardzo popularne w Polsce. Jak pokazują dane CBOS ponad 8% Polaków ma tatuaż, a ta liczba z każdym rokiem będzie rosnąć. Co w sumie dosyć imponujące jak na społeczeństwo, któremu jeszcze tak niedawno tatuaże kojarzyły się z więzieniem. Warto wiedzieć, że tatuaż to coś więcej niż tylko "obraz tuszem malowany", to niemal dzieło sztuki, poprzez które można wyrazić wszystko co się chce. Zatem jak można się domyślić, występuje wiele stylów tatuowania, jednym z nich jest styl realistyczny, któremu dzisiaj się przyjrzymy. Przedstawimy wam również najmodniejsze tatuaże w tej stylistyce. Zatem to dzieła.

O stylu realistycznym słów kilka

tatuaż mural

Jednym z najbardziej popularnych stylów tatuowania jest styl realistyczny. Warto tutaj zwrócić uwagę, że jest on wykonywany z fotograficzną dokładnością, dzięki temu przypomina niemal zdjęcie. Już w latach 20-tych ubiegłego wieku rozpoczęła się moda na ten styl i tak naprawdę nic nie wskazuje na to, aby styl realistyczny miał zostać zdetronizowany. Doskonale wygląda zarówno w wersji klasycznej, jak i kolorowej, czy też z cieniowaniami, co dodatkowo tworzy efekt ombre. Wymaga to oczywiście od tatuażysty doskonałych umiejętności i pewnego prowadzenia linii. W tym stylu dominuje zarówno nacisk na formę, ale owa forma idzie w parze z treścią. Zatem decydując się na tatuaże w tym stylu koniecznie trzeba udać się do profesjonalnego salonu tatuażu, gdyż tylko wtedy możemy liczyć na fantastyczny efekt, a tego przecież oczekujemy. Zatem, co warto sobie wytatuować? Oto nasze 3 propozycje.

Portretowy zawrót głowy

Jednym z najpopularniejszych tatuaży w stylu realistycznym jest portret. Może on przedstawiać bliską osobę, męża, czy nawet ukochanego pupila. W tym przypadku doskonale prezentuje się w wersji klasycznej, z delikatnym cieniowaniem, co pozwoli uchwycić wszystkie nawet najmniejsze, a jakże ważne detale. Warto pamiętać, że tatuaż portret jest czymś więcej niż tylko zwykłym obrazkiem. Poprzez niego można wyrazić miłość do drugiej osoby i pokazać jej, że jest dla nas najważniejsza. Trzeba przy tym pamiętać, że taki tatuaż wymaga naprawdę sporych umiejętności, zatem można go wykonać tylko w studiu tatuażu. Trzeba zabrać ze sobą zdjęcie. Zatem tatuaże portrety mają doskonałą wartość symboliczną. Nie polecamy jednak wykonywać tatuaży ulubionych gwiazd, czy celebrytów, gdyż taka dziara jest zwyczajnie passe, a miłość, do piosenkarza, czy sportowca może nam szybko minąć i wtedy zostaniemy z niechcianym tatuażem, a usuwanie go do tanich nie należy.

Dla romantyka i artysty

tatuaż w pracy

Tatuaże realistyczne mogą też odnosić się do twojej romantycznej duszy. Poprzez malunek na skórze możesz pokazać swoje uczucia, czy poglądy, ale w zdecydowanie innej formie. Bowiem tatuaż choć realistyczny będzie metaforą, którą zrozumiesz tylko Ty. Zatem nasza druga propozycja to pejzaż. Tatuaże mogą przedstawiać twoje ulubione miejsca, możesz poprzez szczegóły ukryć swoje tajemnice. Warto tutaj zwrócić uwagę również na wymiar symboliczny. Tatuaż przedstawiający ptaka w locie nad koronami drzew nie tylko będzie zachwycał, ale również symbolizuje twoją pewność siebie oraz wolną duszę, która zawsze będzie chronić wartości rodzinne. Z kolei decydując się na wytatuowanie sowy na koronie drzew ukazujesz swoją życiową mądrość. Osoby walczące z depresją mogą wytatuować sobie pejzaż i słońce wychodzące zza ciemnych chmur, co wyraża ich walkę z tą podstępną chorobą.

Twoje "ja" w realnej formie

Nasza ostatnia propozycja jest dosyć enigmatyczna, choć jak zaraz się przekonacie banalnie prosta. Otóż twoje "ja" odnosi się do tego czym się zajmujesz, czyli jaki zawód wykonujesz, ewentualnie do twoich pasji. Zatem tatuaż w realistycznym stylu może przedstawiać sporo. Bardzo modny motyw wśród fryzjerek jest tatuaż przedstawiający nożyczki. Niby proste i sugestywne, ale nadal bardzo ciekawe. Jeżeli kochasz śpiew to zamiast oklepanej już nuty możesz mieć wytatuowany mikrofon. Jeżeli należysz do jakieś organizacji ratującej zwierzęta, to jej symbol będzie świetnym tatuażem.

Tatuaże w stylu realistycznym to świetna propozycja, która łączy w sobie prostotę z niebanalnością i niewątpliwie wychodzi poza swoje schematy. Tatuaże w tym stylu mogą wyrażać więcej, gdyż ważny jest też wymiar symboliczny.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz