2. miejsce Waterpolo Poznań w Pucharze Polski 2016

Drużyna Waterpolo Poznań zajęła drugie miejsce w rozegranym 8 i 9 października w systemie Final Four Pucharze Polski w piłce wodnej. Na basenie "Aqua Lublin" poznaniacy w sobotnim półfinale pokonali WTS Polonia Bytom 13:4. Natomiast w niedzielę w finałowym meczu ulegli aktualnemu mistrzowi Polski, Arkonii Szczecin 13:3.

Sobotnie spotkanie poznańskich waterpolistów z zespołem ze Śląska rozpoczęło się od remisu w I kwarcie 2:2. W kolejnych 24 minutach poznaniacy systematycznie zwiększali swoją przewagę, wygrywając ostatecznie 13:4 (2:2, 5:1, 1:1, 5:0). W finale tegorocznego Pucharu Polski musieli jednak uznać wyższość drużyny ze Szczecina. Aktualny mistrz Polski objął prowadzenie już w pierwszych 8 minutach i zwyciężył cały mecz 13:3 (2:0, 2:1, 4:1, 5:1). W ostatniej kwarcie poznańscy waterpoliści, po kolejnych wykluczeniach i czerwonych kartkach od sędziów, grali już tylko w 6-osobowym składzie. 3. miejsce w turnieju zdobyła w tym roku Legia Warszawa.

Piłka wodna

(fot. poznan.pl/Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin fot. E. Skowron)

Za 2 tygodnie rozpoczną się Mistrzostwa Polski Seniorów w piłce wodnej 2016/2017.
W I kolejce Ekstraklasy, 22 i 23 października, poznaniacy zmierzą się na basenie Term Maltańskich z drużyną WTS Polonia Bytom.

Źródło: poznan.pl