Dieta pudełkowa dla osób jedzących ryby

Jedzenie wyłącznie ryb jeśli chodzi o mięsa mieć kilka przyczyn. Część osób może być po prostu uczulona na mięso ssaków i ptaków, inne zaś ich nie chcą jeść z pobudek etycznych a ryby są dla nich etapem przejściowym w drodze ku wegetarianizmowi. Dobrą wiadomością dla nich jest to, że z powodzeniem mogą korzystać z diety pudełkowej opartej na rybach.

Dieta pudełkowa dla osób jedzących ryby – wielkie ułatwienie

Niezależnie od powodów dla jakich ktoś je wyłącznie ryby (i lub inne produkty odzwierzęce oprócz mięs) dieta pudełkowa okazać się może dla niego lub dla niej wielkim ułatwieniem. Dieta pudełkowa polega na dowożeniu każdego ranka pod drzwi klienta całodziennych posiłków przygotowanych przez profesjonalną firmę cateringową. Posiłki te są opracowane przez współpracujących z daną firmę cateringową dietetyków. Dietetycy dbają też o ich właściwe zbilansowanie. Zamawiając dietę pudełkową nie trzeba się martwić o zakupy i spędzać czasu, który inaczej byłby przeznaczony na odpoczynek w kuchni. Dieta pudełkowa gwarantuje też regularne spożywanie posiłków, jak i właściwy bilans kaloryczny. Zamawiając menu uwzględniające rybę można uzgodnić z firmowym dietetykiem brak nabiału lub glutenu jeśli ktoś jest na nie uczulony. Na szczęście firmy cateringowe oferują nie tylko sztywno ustalone, gotowe menu. Osobiste predyspozycje żywieniowe klientów też są brane pod uwagę i można ustalić ewentualne zmiany jadłospisach. Jeśli więc u kogoś istnieje potrzeba jedzenia ryb, dieta pudełkowa może w znacznej mierze ułatwić podążanie za wybranymi celami żywieniowymi.

Dieta pudełkowa dla osób jedzących ryby – czy tylko dedykowana?

Niestety niektóre firmy cateringowe umieszczają rybę nie w tych jadłospisach gdzie powinny. Mianowicie na to, żeby nagle nie „wypłynęła” ryba jadłospisie muszą uważać... wegetarianie. Niekiedy ryba nie jest uważana za mięso i jest proponowana wegetarianom. Po wpisaniu w popularną wyszukiwarkę internetową hasła „Czy ryba to...”, ukazują się m.in. następujące wyniki ją kończące: „mięso”, „zwierzę”, „ssak”... Jak widać istnieje pewien problem z rozpoznaniem tego czym ryba właściwie jest. A jest i zwierzęciem i jako, że ma mięśnie, jest mięsem. Niektórzy upatrują tego nieporozumienia w aspekcie postnym, gdzie w czasie postu je się ryby a nie ssaki, ptaki czy na przykład gady. Niemniej dla wegetarianie nie jedzą mięsa w ogóle, nieważne z jakiego gatunku zwierząt miałoby pochodzić. Dlatego też wegetarianie muszą uważniej przyglądać się oferowanym im dietom pudełkowym. Zdarza się bowiem, że w menu wegetariańskim podawana jest ryba. Jednak szczególniejszą uwagę na ten fakt, powinny zwrócić same firmy cateringowe. Nieważne czy umieszczają rybę w menu wegetariańskim umyślnie czy nie, powinny one mieć świadomość, że osoby na diecie wegetariańskiej nie jedzą po prostu ryb. Po takiej przykrej niespodziance, niektórzy wegetarianie mogą nawet zrezygnować z kontynuowania diety w danej firmie. A więc w trosce o klienta i własny interes, firmy oferujące dietę pudełkową nie powinny uwzględniać ryb w dietach kierowanych dla wegetarian.

Dieta pudełkowa dla osób jedzących ryby – z czego się składa?

Dieta na dowóz np. z https://bedietcatering.pl/poznan/ dla osób jedzących ryby w znacznym stopniu przypomina dietę wegetariańską. Znajdziemy w niej jaja, czy nabiał. Będzie ona jednak zawierać nawet typowo wegańskie dania takie jak burgery i pulpety roślinne, czy potrawy z tofu a nawet seitanu. Ryba jest w takim jadłospisie obecna, jednak nie codziennie i nie w każdym posiłku. Rybami, z których przygotowywane są posiłki w diecie pudełkowej są najczęściej łosoś, pstrąg i tuńczyk. Jest to zatem jadłospis mocno urozmaicony, nie przeciążony mięsem ryb, gdzie znaczny nacisk kładzie się na rośliny. Wszystko to sprawia, że menu dla osób jedzących ryby jest zdrowe i stanowi etap pośredni między dietą tradycyjną a wegetariańską. Pozwala ona też skosztować potraw w duchu tych dwóch ostatnich. Jest to więc dieta pudełkowa odpowiednia dla fleksitarian, którzy szukają menu zdrowego i dobrze zbilansowanego.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz