Jak wybrać najlepszy ręcznik do osuszania samochodu?

Pielęgnacja samochodu może być żmudnym zadaniem, które wymaga również dużo więcej pracy. To coś więcej niż tylko szybka wycieczka od czasu do czasu do myjni bezdotykowej w celu spłukania brudu. To złożone zadanie, podobne do sprzątania mieszkania lub domu. Z tego powodu prawdziwi entuzjaści samochodów zawsze szukają sposobów na ułatwienie czyszczenia. Ale nie tylko oni są zainteresowani tym tematem. Ludzie, którzy chcą wyczyścić swój samochód tak szybko, jak to możliwe, również są zainteresowani. Interesują ich wszelkie udogodnienia, które mogą przyspieszyć i ułatwić pracę. Czy ważne jest osuszanie samochodu po myciu? Czy praca wycieraczek wystarczy do wyczyszczenia szyb? Czym powinien charakteryzować się ręcznik do osuszania samochodu?

Dlaczego szybkie mycie w myjni bezdotykowej to dobry pomysł?

Wielu entuzjastów motoryzacji nie myje swoich samochodów w myjni bezdotykowej. Jest to świetne rozwiązanie w wielu sytuacjach. Doskonale nadaje się do usuwania brudu lub owadów, które osiadły na karoserii samochodu po długiej podróży. Ten rodzaj myjni ma specjalny program do usuwania pozostałości. Idealnie nadają się do tego specjalne środki chemiczne. Ich stosowanie w warunkach domowych jest również bardzo trudne, a ponadto są one szkodliwe dla środowiska. Nieodpowiedzialne jest mycie w miejscu, w którym mydła i pozostałości chemiczne mogą dostać się do gleby. Może to mieć konsekwencje prawne. Myjnia bezdotykowa to najlepsza opcja czyszczenia. Jest to również opłacalny sposób na wyczyszczenie samochodu, nałożenie wosku i wstępne nabłyszczenie nadwozia. Jest to wystarczające dla wielu osób, które używają samochodu głównie do przemieszczania się. Dzięki temu samochód jest czysty i lśniący. Myjnie bezdotykowe stają się coraz bardziej popularne w Polsce, ponieważ są wygodne i szybkie. Po ich użyciu do osuszenia samochodu wystarczy ściereczka z mikrofibry.

Dlaczego suszenie samochodu jest ważne?

Ostatnim krokiem w czyszczeniu pojazdu jest jego wysuszenie. Jeśli ten krok zostanie pominięty, cały proces czyszczenia może okazać się bezużyteczny. Mokra karoseria szybko pokrywa się nowym kurzem, zwłaszcza w suche letnie dni. Co więcej, białe plamy pozostawione przez zaschnięte krople wody, pastę polerską i wosk nie są zbyt atrakcyjne. Jest to szczególnie widoczne w przypadku pojazdów o ciemnych kolorach. Po umyciu samochodu i zastosowaniu środków chemicznych warto poświęcić kilka dodatkowych minut na jego dokładne wysuszenie. Dotyczy to również szyb samochodowych, na których mogły pozostać krople wody z wosku. Jeśli nie zostaną one usunięte, mogą powstać niezbyt przyjemne dla oka smugi, które ograniczą widoczność.

Ręcznik do osuszania auta

Jaki powinien być dobry ręcznik do osuszania samochodu?

Niektórzy ludzie używają starych ręczników kuchennych lub domowych do osuszania samochodów. Nie mają one najlepszych właściwości fizycznych. Dobry ręcznik do osuszania samochodu musi być chłonny. Jego zadaniem jest wsiąkanie wody w samochód, a nie rozmazywanie jej po nim. Powinien być również bardzo delikatny w kontakcie z lakierem, aby uniknąć zarysowań na samochodzie. Rozmiar ręcznika to kolejna ważna cecha. Nie powinien on być zbyt duży, ponieważ cały proces wycierania byłby bardzo niewygodny. Jeśli ręcznik jest mały, będzie wchłaniał płyny i zbyt szybko się nasyci. Ręcznik do osuszania auta powinien być również wytrzymały. Zapewni to jego skuteczność przez długi czas. Ważne jest, aby wybrać ręcznik, który ma najlepsze właściwości fizyczne.

Sprawdź ranking ręczników do osuszania samochodów na autokosmetykaranking.pl/kosmetyki-samochodowe-rankingi/ranking-recznikow-do-osuszania-samochodu/qtk_mwmm

Czy ręcznik z mikrofibry nadaje się tylko do osuszania okien, czy też do karoserii?

Ręczniki do ususzania samochodu z mikrofibry są popularne ze względu na ich wysoką chłonność. Jest to bardzo chłonne, specjalne włókno. Często jest ono teksturowane specjalnym splotem. Dzięki temu nadaje się do polerowania. Ręcznik z mikrofibry używany do osuszania samochodu może być używany zarówno do czyszczenia karoserii, jak i polerowania szyb. W tym celu najlepiej mieć dwie różne ściereczki tego samego typu. Ściereczki nie nadają się do czyszczenia szyb, ponieważ karoseria może być pokryta woskiem. Ślady tej substancji mogą powodować smugi i zagrażające bezpieczeństwu na drodze plamy na szybach samochodowych. Ręczniki do osuszania auta są dostępne w różnych teksturach. Do polerowania szyb najlepiej używać ręczników o krótszych, zwartych włóknach, niezależnie od marki. Ręczniki waflowe są również dobre do wycierania wilgotnych części.

Czy po osuszeniu samochodu ręcznikiem konieczne jest stosowanie innych kosmetyków?

Po osuszeniu zewnętrznej części samochodu można kontynuować proces lub przejść do innych elementów. Zastosowanie dodatkowych kosmetyków polerskich nada samochodowi piękny połysk, a także zapobiegnie osadzaniu się kurzu. W ofercie sklepu motoryzacyjnego można znaleźć również preparaty, które przeznaczone są do pielęgnacji felg i opon. Miłośnicy pielęgnacji samochodów nie poprzestaną na osuszeniu auta ręcznikiem papierowym. Zadbają również o inne zabiegi pielęgnacyjne, aby ich samochód wyglądał dobrze nie tylko bezpośrednio po umyciu.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz