Poznań miejsce spotkań i konferencji

Serce Polski nie bije w Warszawie, serce Polski bije w Poznaniu! Mało kto pamięta, że to właśnie Poznań był pierwszą stolicą Polski, jeszcze zanim stało się nim Gniezno, a na tronie zasiadł Mieszko I. Współczesny Poznań to tętniące życiem miasto mające wiele do zaoferowania swoim gościom.

Położony w sercu Wielkopolski, a więc w najbardziej gospodarnym regionie Polski, Poznań może pochwalić się niejedną miejską atrakcją. W sezonie letnim rekordowe ilości odwiedzających notuje miejski ogród zoologiczny. Na gości czekają także muzea, kina, teatry, opera, filharmonia i balet. Dobre zaplecze hotelowo-turystyczne daje gwarancję udanego pobytu nie tylko w celach turystycznych, ale i biznesowych. Poznań bowiem może pochwalić się pierwszą w Polsce salą wystawienniczą, znaną dziś jako Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Poznań to miasto położone na przecięciu szlaków komunikacyjnych. Czyni to z niego idealne miejsce na organizowanie konferencji, eventów i spotkań biznesowych. Do miasta można dojechać pociągiem, skorzystać z autostrady A2 lub dolecieć samolotem. Poznań jako jedno z niewielu miast w Polsce może poszczycić się lotniskiem międzynarodowym, co oznacza, że bez trudu można w nim organizować nie tylko krajowe, ale i międzynarodowe imprezy biznesowe.

Duża ilość obiektów o różnorakim charakterze pozwala zorganizować w Poznaniu dowolne spotkanie. Poza standardowymi salami konferencyjnymi do dyspozycji są też mniej szablonowe miejsca. Udaną konferencję można zorganizować w teatrze, operze, stylowym zamku pod miastem, a jeśli ma to być impreza całodniowa z wyżywieniem, dobrym wyborem będzie restauracja. Niektóre spotkania biznesowe trwają więcej niż jeden dzień, w takim wypadku warto rozważyć organizację spotkania w hotelu z restauracją. Do dyspozycji będzie nie tylko sala konferencyjna, ale także hotelowy catering i miejsca noclegowe. Do każdego hotelu przypisany jest parking. Jeśli miejsce spotkania położone jest daleko od dworca lub lotniska, a goście nie planują przyjazdu własnym autem, w dobrym tonie jest wysłanie po nich taksówki. W Poznaniu funkcjonują dobrze zorganizowane i wygodne korporacje taksówkowe.

Znalezienie idealnej sali konferencyjnej nie jest trudne, pod warunkiem, że posłużymy się dobrą wyszukiwarką, taką, która bierze pod uwagę ilość gości, rodzaj spotkania, specyficzne wyposażenie sali konferencyjnej, dostęp do internetu i inne. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z portalu http://www.konferencje.pl/poznan/gdzie w kilka minut znajdziemy salę spełniającą wszystkie oczekiwania.

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz