Gala Wolontariuszy Roku 2016

Zwykli ludzie, niezwykłe działania - to słowa, które opisują bohaterów czwartkowej gali Wolontariusza Roku 2016. Wyróżnieni przez kapitułę konkursową  wolontariusze odebrali z rąk Jędrzeja Solarskiego, zastępcy prezydenta Poznania, nagrody za działalność na rzecz poznańskiej społeczności. Specjalnie dla nich wystąpił też zespół Zakopower.

- Słowami nie da się wyrazić wdzięczności za waszą działalność. Jestem naprawdę dumny, że mogę wręczać nagrody tak wspaniałym ludziom. Chylę czoła przed waszą pracą - powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, dziękując poznańskim społecznikom, obecnym na gali Wolontariusza Roku 2016.

Kapituła Konkursowa przyznała nagrody oraz wyróżnienia w pięciu kategoriach.

W kategorii młodzieżowej tytuł Poznański Wolontariusz Roku 2016 otrzymała Agnieszka Rabiza, uczennica II LO w Poznaniu. Maturzystka już od gimnazjum udziela się społecznie. Aktywnie działa w fundacji "Dobrze, że jesteś" na oddziale onkologii oraz w domu opieki społecznej "Zofia", gdzie opiekuje się  podopiecznymi instytucji.

W kategorii 50+ tytuł Poznański Wolontariusz Roku 2016 otrzymały Maria Witak oraz Julita Gemza, które od 1992 roku tworzą Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi. Fundacja rocznie wspiera około stu rodzin, korzystających z leczenia w oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera. Zabiegają o opiekę psychologa i fizjoterapeuty, którzy dbają o kondycję dzieci przebywających w klinice.

Akcje społeczne

(fot.poznan.pl/Gala Wolontariuszy Roku 2016)

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały Violetta Nowak oraz Bogumiła Okupniak.

W kategorii indywidualnej tytuł Poznański Wolontariusz Roku 2016 otrzymała Marzena Nowaczyk z Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi. Wolontariuszka od 11 lat działa w organizacji, koordynowała prace wolontariuszy i osobiście poświęca czas na pracę z podopiecznymi Kliniki im. K. Jonschera.

Wyróżnienie otrzymała Agnieszka Kubicka oraz Małgorzata Chełkowska-Dorna.

W kategorii zespołowej tytuł Poznański Wolontariusz Roku 2016 otrzymała Fundacja Pomocna Mama, która od 4 lat opiekuje się rodzinami, samotnymi matkami i samotnymi ojcami, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja oferuje również pomoc przewlekle chorym lub niepełnosprawnym dzieciom.

Bezinteresowna pomoc

(fot.poznan.pl/Gala Wolontariuszy Roku 2016)

Wyróżnienie w kat. zespołowej przyznano wolontariuszom Stowarzyszenia Ambitio oraz Wolontariuszom Zespołu Szkół Nr 1.

W kategorii wolontariat pracowniczy tytuł Poznański Wolontariusz Roku 2016 otrzymali pracownicy MediaExpert Poznań Galeria Malta. Ich wolontariat pracowniczy działa od lipca br. W tym czasie udało się udzielić pomocy kilku potrzebującym osobom i instytucjom. Pomoc, którą świadczą to najczęściej prace remontowe oraz pokrycie kosztów z nimi związanych. Pomogli miedzy innymi przy remoncie w Rodzinnym Domu Dziecka w Poznaniu.

Wyróżnienie trafiło do Kompanii Piwowarskiej.

- Nam nie potrzeba żadnej dodatkowej zachęty do działania. Pracujemy od 25 lat z dziećmi chorymi na nowotwory i tak naprawdę zdrowie i uśmiech dziecka jest dla nas największą nagrodą. Dzisiejsze wyróżnienie potwierdza, że robimy dobrze - mówiły Julita Gemza i Maria Witak, nagrodzone tytułem Wolontariusza Roku 2016 w kategorii 50+.

Źródło: poznan.pl

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz