Carsharing w Poznaniu, czyli pojazdy hybrydowe na minuty

Korzystanie z aut współdzielonych to ciekawa alternatywa dla samochodu z wypożyczalni. Mieszkańcy Poznania mają przy tym możliwość poruszania się po mieście samochodami hybrydowymi.

Carsharing – gdy potrzebujesz samochodu na chwilę

W dużych miastach sieć komunikacji miejskiej jest gęsta. Oznacza to, że przemieszczanie się nią jest wygodne – to doskonała alternatywa dla posiadania własnego pojazdu. Czasem jednak samochód jest potrzebny. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być carsharing. Idea samochodów na godziny, czy minuty przybyła do nas z zagranicy a liczba jej zwolenników systematycznie rośnie.

Aktualnie z carsharingu mogą korzystać mieszkańcy dużych miast, np. Warszawy i Poznania. W tym drugim mieście usługę samochodów na minuty proponuje firma Easyshare. 80 gr za każdy rozpoczęty kilometr, 50 gr za minutę jazdy i 10 gr za minutę postoju – oto aktualny cennik. Rzeczywiste rozliczenie za korzystanie z pojazdu to jednak nie jedyna zaleta oferty przygotowanej przez Carsharing easyshare.pl.

Większość z nas nie rozstaje się ze smartfonem. Za ich pomocą płacimy w sklepach za zakupy, sprawdzamy pocztę elektroniczną i przeglądamy wiadomości. Teraz za pomocą smartfona, a dokładniej aplikacji mobilnej, zainteresowani kierowcy mogą też zarezerwować pojazd. Ponad 200 samochodów dostępnych w różnych częściach miasta – to właśnie do tych aut otrzymają dostęp osoby, które się zarejestrują i potwierdzą uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wybieraj ekologiczne środki transportu

Od wielu lat mieszkańców miast przekonuje się do korzystania z komunikacji miejskiej – to nie tylko tańsze, lecz także ekologiczne środki transportu. Carsharing jest świetnym uzupełnieniem oferty komunikacji miejskiej – mieszkańcy Poznania mogą skorzystać z ekologicznych, bo hybrydowych pojazdów. Firma Easyshare udostępnia samochody Toyota Yaris. Korzystanie z nich to szereg zalet, a przede wszystkim czystsze powietrze dla wszystkich.

„Miasto Poznań stawia na ekologię i rozwój technologii służących mieszkancowm, dzięki temu jest tu możliwy rozwój nowoczesnych form mobilności miejskiej i carsharing ekologiczny. Na terenie Poznania powstały parkingi dla carsharingu ekologicznego, z których mogą korzystać jedynie klienci ekologicznego carsharingu.”

- informuje Prezes Zarządu Easyshare, Aneta Ogrodniczek

Carsharing to rozwiązanie, które przypada do gustu coraz większej grupie kierowców. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę rosnące z roku na rok koszty utrzymania pojazdu. Jeżeli mieszkasz w Poznaniu, możesz też dołożyć swoją cegiełkę do ochrony środowiska naturalnego – wystarczy, że zdecydujesz się korzystać z ekologicznego carsharingu.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz