3 powody, dla których catering dietetyczny jest lepszy niż samodzielna dieta

Catering dietetyczny zyskuje coraz większą popularność. Chętniej niż kiedykolwiek wcześniej sięgamy po diety pudełkowe. Samodzielne poszukiwania przepisów dietetycznych zastępujemy możliwością odbioru gotowych posiłków pod naszymi drzwiami. Co sprawia, że catering dietetyczny jest lepszy od diety, którą tworzymy i gotujemy we własnej kuchni?

1. Wygoda stosowania diety

Planowanie diety wymaga od nas uwzględnienia takich obowiązków, jak planowanie jadłospisu, listy zakupów, robienie zakupów spożywczych, wycieczki w poszukiwaniu składników oraz czasochłonne gotowanie. Spójrzmy prawdzie w oczy - nie każdy ma na to wszystko czas lub ochotę. To w porządku przyznać, że nie cieszą nas dietetyczne przygotowania. Wiele osób czuje się podobnie. Czasami mają poczucie winy, a czasami żałują. Dieta pudełkowa jest bardzo wygodna, ponieważ zdejmuje z naszych barków odpowiedzialność za tworzenie menu i wszystko, co związane z ostatecznym posiłkiem. Całe menu hermetycznie zapakowanych posiłków dostarczane jest pod same drzwi. Musimy jedynie podgrzać danie, jeśli jest to wymagane. Niech żyje wygoda!

2. Smak i pomysłowość

Nuda, brak wyjątkowego smaku i przekonanie, że można utrzymać ujemny bilans kaloryczny, jedząc wyłącznie niskokaloryczne potrawy, to częste powody porzucenia surowego reżimu kulinarnego. Trudno jest przyrządzać pyszne i kolorowe potrawy, gdy muszą się one mieścić w określonym limicie kalorycznym. To znacznie ogranicza kreatywność i możliwości. Dzięki wzajemnej współpracy dietetyków, kucharzy i dietetyków powstaje właśnie catering dietetyczny. To może zaskoczyć wielu i przekonać, że w zredukowanym menu mogą znaleźć się dania rodem z restauracji. Zjedzenie jednego kawałka szarlotki z kruszonką czy przygotowanie w domu pasków z przyprawionej wołowiny byłoby albo nieekonomiczne, albo zbyt kaloryczne. Te rzadkie pozycje nie są rzadkością, gdy stosuje się dietę pudełkową. Podane pomysły pochodzą ze strony https://bistrobox.pl/dieta-pudelkowa-poznan/. Zdrowe i dobre odchudzanie nie musi być karą.

Dieta pudełkowa

3. Wpływ na zdrowie.

Odchudzanie jest synonimem utraty wagi. Jednak tym, czego często brakuje w odchudzaniu, jest racjonalne podejście. Nie raz, nie dwa słyszymy o tym, jak po okresie bez ograniczeń żywieniowych pojawiają się nagłe zachcianki na "zakazane" potrawy, a odchudzanie staje się efektem jo-jo. Niewystarczające odżywianie może być jedną z przyczyn nadmiernego jedzenia. Ten zrobi wszystko, by zapewnić sobie witaminy, minerały i makroskładniki. W końcu musi przetrwać! Czujemy ciągłą ochotę na tłuste hamburgery, które nasz organizm może szybko uzupełnić. Dla lepszego funkcjonowania mózgu możemy odczuwać przemożną chęć na słodycze i czekoladę. Uzupełniamy w ten sposób odpowiednio niedobór magnezu i glukozy. Dieta pudełkowa zmniejsza szansę na brak wystarczającej ilości składników odżywczych. Dietetycy, którzy przygotowują menu, ustalają proporcje węglowodanów, tłuszczów i białek. Dzięki zastosowaniu odpowiednich ilości i proporcji składników można uniknąć negatywnego stosunku do jedzenia.

Schudnięcie na diecie pudełkowej nie jest trudne, jeśli weźmiemy pod uwagę powyższe przykłady. Odchudzanie wolimy zostawić specjalistom od diet i szefom kuchni. Dzieje się tak ze względu na wygodę, brak monotonii, łatwość przeprowadzenia cateringu dietetycznego oraz pozytywny wpływ na organizm.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz