Hamak – udany wypoczynek na łonie natury

Relaks w ogrodzie to doskonały sposób na oderwanie się od codzienności. Pobyt na świeżym powietrzu zdecydowanie sprzyja dobremu samopoczuciu, a do tego nie wymaga zakupu drogich sprzętów. Wystarczy porządny fotel, leżak lub hamak. To ostatnie rozwiązanie to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Hamak ogrodowy nie tylko posłuży jako wygodne posłanie, w którym można czytać lub drzemać, ale także będzie pięknie się prezentować na przydomowym terenie. Co warto wiedzieć o hamakach, aby zaopatrzyć się w praktyczny model?

Hamak to produkt idealny do ogrodu, na balkon czy nawet do wnętrza domu. Sprawdzi się także podczas wyjazdów np. na kemping. W letnie noce można na nim spokojne przenocować, jeśli tylko będzie odpowiednio dobrany do wzrostu użytkownika oraz wykonany z dobrych jakościowo materiałów. Hamaki ogrodowe z supermarketu to zazwyczaj wyroby z niższej półki, które jedynie zniechęcają do wypoczywania w tego typu legowiskach. Lepiej sięgnąć po produkty sprawdzone, wykonane przez fachowców. Bez wątpienia z takich hamaków od cenionych producentów nikt nie będzie chciał wychodzić.

Rodzaje hamaków

Hamak ogrodowy ma przede wszystkim służyć do relaksu. Powinno się do niego komfortowo wchodzić i równie łatwo schodzić. Niektóre hamaki montuje się bezpośrednio do drzew czy słupów, inne można umieścić na specjalnym stelażu, a jeszcze inne przyczepia się do sufitu. Wybór jest duży, dlatego każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie i przestrzeni, w jakiej hamak będzie umieszczony. Jakie rodzaje hamaków można znaleźć w sklepach?

  1. Hamak klasyczny – to najprostszy rodzaj hamaka, który nazywa się też hamakiem typu kokon. Można go bardzo łatwo zdemontować i przetransportować. Jest niezwykle wygodny, pojemny i można w nim przespać całą noc. Świetnie sprawdzi się w ogrodzie, choć trudniej będzie go umieścić np. na balkonie.
  2. Hamak z poprzeczkami – to produkt dość wywrotny, cięższy od klasycznego hamaka, więc także trudniejszy do transportu. Najlepiej nadaje się do opalania czy czytania, jednak dłuższe drzemanie może skończyć się upadkiem.
  3. Fotel hamakowy – to dobry wybór dla osób, które nie posiadają ogrodu, a jedynie balkon. Przymocowuje się go najczęściej do sufitu. Składa się z siedziska oraz poprzeczki. Nadaje się do czytania czy oglądania telewizji, ale nocowanie w nim będzie raczej niewygodne.

Jak wybrać dobry hamak?

Wybór właściwego hamaka wcale nie jest prosty. Przede wszystkim należy zastanowić się, gdzie będzie użytkowany. Hamak ogrodowy sprawdzi się na dworze, jednak do domu czy na balkon lepiej wybrać inne modele. Istnieje jednak szereg wskazówek, do których powinien się zastosować każdy przyszły właściciel hamaka. Jakie to porady?

  1. Im większy hamak ogrodowy, tym lepiej. Duży, klasyczny hamak może pomieścić dwie, a nawet trzy osoby.
  2. Nie warto kupować hamaków sznurkowych z grubej liny. Lepiej postawić na produkty sznurkowe grubo plecione, niezwykle komfortowe. Można też wybrać hamaki materiałowe, grubsze od sznurkowych, lepsze na chłodniejsze dni.
  3. Hamak ogrodowy z bawełny to bardzo dobry wybór, jednak takie hamaki lepiej chować na noc do domu, zwłaszcza jeśli może padać deszcz. Alternatywa to hamak z nylonu, sizalu czy nawet jedwabiu.

Jeśli komuś marzy się relaks na świeżym powietrzu, powinien zaopatrzyć się w hamak. Produkty klasyczne, bez poprzeczek, to najlepsze wyroby, w których można nawet spędzić całą noc. Jeśli komuś brakuje przestrzeni, może zdecydować się na fotel hamakowy, również wygodny, choć przeznaczony bardziej do siedzenia lub zajmowania pozycji półleżącej. Dobry hamak ogrodowy powinien być też duży (o długości nawet 3,5 metra), miękki, lekki i łatwy w zamontowaniu.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz