Nowe mieszkanie w Poznaniu – jak wybrać najlepsze?

Poznań to jedno z największych polskich miast, które zachwyca nie tylko turystów, ale także nowych mieszkańców. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż stolica Wielkopolski oferuje atrakcyjny i zróżnicowany rynek pracy, dogodną infrastrukturę drogową, wiele terenów rekreacyjnych oraz cyklicznie, organizowane wydarzenia kulturalne i sportowe. Te walory zachęcają do poszukiwania w tym mieście nowego adresu. Jak go wybrać i czym się kierować w ostatecznej decyzji? Przedstawiamy najkorzystniejsze opcje poznańskiego rynku pierwotnego nieruchomości.

Rynek pierwotny. Poznań z bogatą ofertą mieszkań

Rozpoczynając poszukiwania własnego M, musimy wziąć pod uwagę nasze oczekiwania związane z lokalizacją oraz cenę, jaką możemy przeznaczyć na zakup nowego mieszkania. Poznań to miasto, które przoduje w liczbie oddawanych mieszkań w Polsce. Dlatego w wielu dzielnicach powstają  projekty budowlane, realizowane przez ogólnopolskich i lokalnych inwestorów, którzy proponują nowe mieszkania. Poznań jawi się jako miejsce doskonałe do rozpoczęcia  kolejnego etapu w życiu związanego np. z nową pracą czy z powiększeniem rodziny.

Najnowsze doniesienia z branży nieruchomości wskazują, że „koronakryzys” nie wprowadził rewolucji cenowej, ani nie spowodował drastycznych obniżek cen. W maju 2021 r. średnia cena za mkw. w nowym lokalu wyniosła 7 767 zł. To wzrost zaledwie o 0,5% dla mieszkań w Poznaniu z rynku pierwotnego. W poszczególnych dzielnicach koszt zakupu „nowego gniazdka” będzie inny. Dlatego warto dokładnie przeglądnąć oferty i dowiedzieć się, co proponują deweloperzy. Poznań ma kilka dzielnic, które cieszą się największą popularnością.

Poznańskie dzielnice z dużym potencjałem mieszkaniowym

Jedną z nich jest Stare Miasto, w skład którego wchodzi aż 13 osiedli, m.in.: Winiary, Chwaliszewo, Winogrady, Naramowice. To właśnie w ostatniej z wymienionych powstaje najwięcej inwestycji deweloperskich. Mieszkańcy Naramowic mogą korzystać z uroków pobliskiego Rezerwatu Żurawiniec, który jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów. Rozległe tereny zielone są także odwiedzane przez fanów natury, którzy lubią relaksować się z dala od zgiełku miasta.  - Nasi klienci zwracają uwagę także na najbliższe otoczenie mieszkania, oczekują miejsc doskonałych do rekreacji lub rodzinnych spacerów. Cenią sobie także dogodne połączenia komunikacyjne. Ponadto, fani jazdy na dwóch kółkach mogą korzystać z wielu ścieżek rowerowych lub stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego – informuje Marcin Marszałek, kierownik biura sprzedaży Grupy Murapol w Poznaniu. Dodatkowym atutem jest także bogata sieć punktów handlowych oraz placówek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Zainteresowani zakupem nowego mieszkania w celach inwestycyjnych powinni także rozważyć tę lokalizację, gdyż w pobliżu znajduje się kampus uniwersytecki. Dlatego znalezienie odpowiednich najemców lokalu nie powinno pochłonąć zbyt dużo czasu ani wysiłku ze strony właściciela.

Drugą dzielnicą wartą uwagi dla szukających własnego M jest Nowe Miasto, w skład którego wchodzi 11 osiedli. Administracyjny podział sprawił, że ta część miasta jest bardzo zróżnicowana, także pod względem proponowanych nieruchomości. Inwestorzy umiejscawiają tu swoje projekty mieszkaniowe i tym samym wykorzystują potencjał lokalizacyjny, tzn. sąsiedztwo urokliwego Jeziora Maltańskiego. Mieszkania na tym osiedlu zyskują uznanie wśród osób, które szukają spokojnej enklawy do życia, pozbawionego zgiełku charakterystycznego dla Śródmieścia. Dodatkowo rozległe jezioro jest ulubionym miejscem wypoczynku poznaniaków o każdej porze roku. Dla mieszkańców i turystów działają tutaj m.in.: centrum sportów wodnych, Termy Maltańskie, całoroczny stok narciarski. – Ta dzielnica jest uważana za jedną z bezpieczniejszych, którą chętnie zamieszkują rodziny z dziećmi. Ponadto, bogata oferta edukacyjna umożliwia wybór szkoły czy przedszkola zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Liczne punkty usługowe, dwie galerie handlowe czy sąsiedztwo terenów zielonych są cennym udogodnieniem dla mieszkańców Ratajów – wyjaśnia Marcin Marszałek z GK Murapol, dewelopera realizującego dwie inwestycje w tym rejonie - Murapol Nowe Miasto oraz Murapol Malta.

Oprócz dogodnej lokalizacji warto poznać szczegółową specyfikację mieszkania, budynku inwestora oraz dodatkowe ekologiczne rozwiązania, które wspierają zdrowie i ograniczają koszty zużycia mediów. Po sprawdzeniu układu mieszkań i przeglądnięciu oferty na stronie internetowej dewelopera najlepiej umówić się na spotkanie z doradcą klienta w jego biurze sprzedaży.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz