Sejfy firmowe - co je wyróżnia?

Bezpieczeństwo osób i mienia powinno być jednym z priorytetów podczas prowadzenia dowolnej działalności, a w tym działalności gospodarczej. Zarządzając i obracając dużą ilością gotówki lub posiadając w obrocie newralgiczne dokumenty, warto zaopatrzyć się w sejf firmowy, który zapewni im należyte bezpieczeństwo. Producenci oferują różne rodzaje sejfów, przez co bardzo łatwo jest dobrać sejf, który będzie pasował do przechowywania określonego mienia.

Sejfy firmowe - co je wyróżnia?

Wielu właścicieli firm, a także osób prywatnych nosi się z zamiarem zaopatrzenia się w sejf firmowy, ale nie do końca wie, w jaki model sejfu zainwestować. Jest to całkowicie zależne od rodzaju prowadzonej działalności oraz rzeczy, które będą w nim deponowane. Sejfy na rynku występują w przeróżnych rozmiarach, a także posiadają bardzo zróżnicowane zabezpieczenia, od których zależy między innymi cena sejfu. Tak samo różnych jest poziom bezpieczeństwa, który oferują. Najbardziej podstawowe modele sejfów chronią przed łatwym uszkodzeniem mechanicznym i uniemożliwiają otworzenie sejfu przez amatora, który nie ma pojęcia, jak można taki sejf otworzyć w sposób inny, niż zniszczenie go. Sejf firmowy w takiej formie nie zawsze będzie jednak spełniał wymagania użytkownika. W takiej sytuacji warto poszukać bardziej profesjonalnych propozycji. Bezpieczny sejf firmowy jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo nie tylko przez potencjalną ingerencją ze strony amatora, ale także profesjonalnego włamywacza lub złodzieja, który użyje do uszkodzenia sejfu profesjonalnych narzędzi. Tego typu sejfy mają specjalnie skonstruowane zamki antysabotażowe, które natychmiastowo blokują się w przypadku nieudanej próby nieautoryzowanego otwarcia. W praktyce oznacza to, że żaden złodziej nie będzie w stanie go otworzyć innym sposobem, niż całkowicie go niszcząc, co jest niemożliwe do wykonania w sposób dyskretny.

Zaawansowane modele sejfów firmowych są wykonane z na tyle mocnych materiałów, że są w stanie wytrzymać cięcie standardową szlifierką kątową lub próby rozwiercenia wiertarką. Stopy metali, które stosuje się do produkcji profesjonalnych sejfów, są takie, że chcą jej otworzyć, trzeba użyć ciężkiego sprzętu, takiego jak lanca termiczna lub przemysłowa wiertarka górnowrzecionowa. Siłą rzeczy uniemożliwia to dyskretne otworzenie sejfu, co daje mu duży poziom bezpieczeństwa.

Sejf firmowy – jaki zamek?

Kupując sejf firmowy, można wybrać różne opcji zamka. Najbardziej popularny jest zamek otwierany kluczykiem, ale to rozwiązanie staje się coraz mniej popularne. Nie może to dziwić, gdyż jest archaiczne, a niemal każdy zamek da się otworzyć, jeśli tylko jest się doświadczonym ślusarzem. Wadą takiego rozwiązanie jest również to, że każdy, kto chce mieć dostęp do sejfu, musi mieć własny kluczyk, co nie jest wygodne, gdy z sejfu korzysta wiele osób. Ponadto kluczyk można zgubić, co obniża poziom jego bezpieczeństwa. Alternatywą są sejfy firmowe z zamkiem elektronicznym, które otwiera się wcześniej ustanowionym hasłem. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które zdecydowanie przewyższa klasyczny sposób otwierania. Jest nie tylko bezpieczniejsze, ale także wygodniejsze, gdyż jeśli z sejfu korzysta wiele osób wystarczy, żeby zapoznały się one z hasłem.

Jak duży sejf firmowy kupić?

Niezbędny w firmie sejf firmowy powinien być takiej wielkości, aby móc schować tam przynajmniej segregator z dokumentami. Taka wielkość jest optymalna i uniwersalna dla sejfów firmowych. Pozwala ona trzymać w sejfie nie tylko ewentualną gotówkę, ale także newralgiczne dokumenty, do których dostęp powinny mieć tylko najważniejsze osoby w instytucji.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz