Rodzinny piknik firmowy – rozrywka dla małych i dużych

Okres wiosenno-letni to czas, w którym wiele firm szuka ciekawych rozwiązań na imprezy integracyjne dla swojego zespołu. Słoneczna pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dlatego wielu pracodawców decyduje się na firmowy piknik, w którym uczestniczyć mogą nie tylko pracownicy, ale także ich rodziny. Czego możemy spodziewać się po tego typu imprezie? Jak zyskać pewność, że będzie ona ciekawa i atrakcyjna dla odbiorcy w różnym wieku?

Atrakcja dla całej rodziny

Piknik firmowy to okazja do spędzenia czasu nie tylko ze współpracownikami, ale także z własną rodziną. Firmy zajmujące się organizacją tego typu eventów oferują liczne atrakcje, które z pewnością zainteresują zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Niegasnącym zainteresowaniem cieszą się takie atrakcje jak fotobudka, cymbergaj czy też karuzele dla dzieci. Jednak z roku na rok pojawia się coraz więcej ciekawych rozwiązań. Obecnie hitem jest między innymi Dmuchana Dyskoteka, Airbrush Tatoo (bezbolesny tatuaż, utrzymujący się do kilku dni) czy też różnego rodzaju gry sprawdzające nasz refleks, jak na przykład Catch the Light. Tego typu atrakcje sprawdzają się wśród osób w różnym wieku, angażują dzieci i dorosłych – mówi specjalista z agencji eventowej Trygon.

Najmłodsi ponadto mogą liczyć na urządzenia rekreacyjne przygotowane tylko i wyłącznie z myślą o nich. Wyróżnić tu można wszelkiego rodzaju dmuchane zamki, kolejkę na szynach, suchy basen z kulkami czy karuzelę łańcuszkową.

piknik tematyczny

Piknik tematyczny – niesamowita przygoda

Rozwiązaniem, które z pewnością zaskoczy pracowników i ich rodziny, będzie piknik tematyczny. Dzięki odpowiednio dobranym atrakcjom wszyscy goście będą mogli przenieść się na statek piracki, Dziki Zachód, a nawet do średniowiecza. Przez niezwykłe atrakcje poprowadzą uczestników animatorzy przebrani za rycerzy, kosmonautów, piratów, magików czy też postacie ze świata bajek.  

Tego typu rozrywka ma także bardzo często walor edukacyjny. Dla młodszych gości może to być okazja, aby dowiedzieć się – w zależności od tematyki eventu – jak żyli ludzie w średniowieczu, jak prawa fizyki objawiają się w codziennym życiu czy też co każdy z nas może zrobić, by dbać o planetę – dodaje ekspert z trygon.pl.

Niezapomniany piknik rodzinny

Aby goście na długo zapamiętali wrażenia z firmowego pikniku integracyjnego, warto podarować im jakąś drobną pamiątkę – może to być zdjęcie z fotobudki lub coś, co wykonali samodzielnie w ramach zorganizowanych atrakcji, na przykład biżuteria czy zakładka do książki. Drugie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku dzieci, które bardzo angażują się w takie inicjatywy.

Piknik integracyjny to wspaniała okazja do zbudowania więzi pomiędzy pracownikami oraz pokazania, że ich relacje rodzinne także są ważne dla pracodawcy. Bogata oferta atrakcji pozwoli nie tylko miło spędzić czas i nawiązać nowe znajomości, ale także zbudować poczucie przynależności do zespołu oraz zapewnić motywację do stawiania czoła nowym wyzwaniom w środowisku zawodowym.

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz