Ciekawe pomysły na zimowy wypoczynek do 2000 zł?

Zimowy wypoczynek staje się coraz popularniejszy wśród Polaków. Nie wszyscy jednak jeżdżą na nartach, dlatego poszukują innej rozrywki. Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami szusowania po stokach, czy nie, najważniejsze, aby wypoczywać przyjemnie i nie rujnując domowego budżetu. Oto kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu w zimie do 2000 zł.

Po wakacjach wiele osób z utęsknieniem wyczekuje okazji do kolejnego wypoczynku. Coraz częściej zaczyna się on już w święta i przedłuża się do Sylwestra. Wtedy zwykle przeznaczamy ponad 15% naszego domowego budżetu na podróże, jak wynika z raportu Międzynarodowy Świąteczny Barometr Ferratum Group 2017. Pod tym względem jednak wyprzedzają nas inni Europejczycy.

podróże

Źródło: Ferratum Bank

Wiele osób decyduje się na zimowy wypoczynek dopiero po Nowym Roku. Dotyczy to szczególnie rodzin z dziećmi, gdy trzeba czekać, aż w szkole rozpoczną się zimowe ferie. Badanie Instytutu ARC Rynek i Opinia pokazuje, że Polacy najchętniej wyjeżdżają w lutym, rzadziej w styczniu, a najrzadziej w grudniu.

- Każdy taki wyjazd to oczywiście koszty. Wielu Polaków przeznacza duże sumy na przygotowanie świąt, a potem na Sylwestra, w rezultacie potem pojawia się kłopot ze sfinansowaniem zimowych ferii. Dla niejednej osoby ratunkiem okazuje się pożyczka. Na przełomie roku obserwujemy wzmożone zainteresowanie zarówno szybkimi pożyczkami, jak i pożyczkami ratalnymi, gdy potrzebna jest większa suma – mówi przedstawiciel Ferratum Bank. – Klienci wybierają w takim okresie pożyczki pozabankowe, ponieważ mogą załatwić wszystkie formalności przez internet, a do tego nie muszą przygotowywać wielu dokumentów, jakich często wymagają banki – dodaje specjalista Ferratum Bank.

Pożyczenie pieniędzy to jednak początek. Trzeba się jeszcze zastanowić, jak najlepiej je wydać na zimowy odpoczynek. Oto kilka propozycji dla tych, którzy mają do dyspozycji 2000 zł.

Wyjazd na narty

Zaczynamy od najbardziej oczywistego pomysłu, ponieważ zimowy wypoczynek najczęściej kojarzy się z jazdą na nartach. W wielu przypadkach szusowanie po ośnieżonych stokach nie należy do tanich. Można jednak znaleźć przystępne ceny. Wszystko zależy od tego, dokąd chcielibyśmy pojechać. Mając do dyspozycji 2000 zł, nie wybierzemy się raczej na stoki Włoch czy Austrii, gdzie za jedną osobę trzeba zapłacić nawet 1600 zł, ale wyjeżdżając z osobą towarzyszącą na czeskie lub polskie stoki, można zredukować koszt do nawet 800 zł za osobę. Ewentualnie można liczyć na last minute i wtedy jest szansa wyjechać nawet do Włoch za 1000 zł od osoby. Gdy jednak wystarczy nam podziwianie ośnieżonych stoków i nie zamierzamy przypinać nart, wtedy możemy wykupić pobyt bez karnetu w Czechach nawet za 500 zł od osoby, a w Polsce za 600-700 zł od osoby.

Pobyt SPA dla dwojga

Zimowy wypoczynek może być dobrym pretekstem dla relaksu psychicznego, ale równie może być okazją, aby zadbać o ciało. Zamiast marznąć na stokach, można wybrać pobyt SPA dla dwojga. Tutaj trzeba będzie liczyć się z kosztami zarówno za pokój w hotelu, jak i za usługi upiększające. Bez problemu jednak zmieścimy się w naszym budżecie, gdy wybierzemy pobyt w Polsce. Możemy zdecydować się na przykład na wyjazd do Hotelu Zamek na Skale w malowniczych Trzebieszowicach niedaleko Lądku Zdrój. Pokój dla dwóch osób wynajmiemy tam już za 1596 zł na 4 doby. W tę cenę wliczone jest śniadanie, a także możliwość darmowego korzystania z basenu, łaźni parowej i jacuzzi. Dodatkowo w tym samym hotelu możemy wykupić pakiety SPA dla dwóch osób w cenie 300 zł. Obejmują one między innymi masaże, peeling całego ciała (np. makowy, kawowy, żurawinowy itd.) oraz kąpiele w mleku i miodzie, owsiance, sianie, w ziołach, winie lub piwie. Dodatkowo można również wypożyczyć kijki do nordic-walking.

Tropiki w Niemczech

Jeśli mamy kilka dni wolnego, możemy sobie zafundować tanią wersję tropików. Gdybyśmy chcieli pojechać do tych prawdziwych, musielibyśmy przygotować kilka tysięcy złotych, aby zapłacić za jedną osobę. Jeśli natomiast wybierzemy tropiki… w Niemczech, stać nas będzie na pobyt z małżonkiem i dzieckiem w ramach naszego budżetu. Trzeba tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Korzystając z portalu Airbnb, możemy znaleźć tanie zakwaterowanie. Apartament z dwoma łóżkami w Berlinie to koszt około 89 zł za dzień. Autokarem dojedziemy tam z całą rodziną nawet za 128 zł. Wystarczy zarezerwować bilet przez internet. 60 km od Berlina w Krausnick znajduje się Tropical Island, czyli sztuczny raj z dżunglą, basenami w kształcie laguny, jaskiniami i bogatą ofertą SPA. Widoki zapierają tam naprawdę dech. Można dojechać pociągiem z Berlina do Krausnick. Wstęp na cały dzień do Tropical Island kosztuje około 370 zł za 2 osoby dorosłe (dzieci do 5 lat wchodzą za darmo). Można wynająć pokój w tym ośrodku, ale jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie niż prywatna kwatera w Berlinie.

To oczywiście tylko kilka wybranych propozycji wypoczynku zimowego z wielu możliwych. Wszystko tak naprawdę zależy od pomysłowości. Nawet dysponując tak niedużym budżetem, jak 2000 zł, można bez problemu zorganizować wyjazd do ciekawego miejsca i to z całą rodziną.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz