Pomoc drogowa - 5 najczęstszych powodów, które wymagają jej wezwania

Pomoc drogowa jest dzisiaj koniecznością — to jedna z tych rzeczy, których nie chcesz używać, ale kiedy przyjdzie ten czas, na pewno ucieszysz się, że ją posiadasz. Oto najczęstsze powody wezwań pomocy drogowej.

1. Przebicie opony lub rozerwanie opony

Jest to najczęstszy problem drogowy, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nim poradzić. Przebicie opony może nastąpić z wielu powodów: od uderzenia w przedmiot na drodze podczas jazdy z dużą prędkością (np. gwóźdź), przez przejechanie po czymś ostrym, jak szkło lub metal, aż po uderzenie w wyboje i inne niedoskonałości na drodze. Jeśli masz szczęście, opona będzie uszkodzona tylko w niewielkim stopniu i będzie wymagała jedynie uzupełnienia powietrza, a nie wezwanie pomocy drogowej takiej jak Maciej Prosiński Pomoc Drogowa.

Jeśli jednak nie, opona może wymagać wymiany — upewnij się więc, że masz w bagażniku zapasową oponę. Większość pojazdów powinna być wyposażona w podnośniki, które w razie potrzeby umożliwiają szybką i łatwą zmianę opon. Posiadanie odpowiednich narzędzi jest jednak kluczowe; niektóre samochody wymagają specjalistycznych narzędzi w razie potrzeby wymiany — nie próbuj więc niczego samemu, jeśli nie jesteś w 100% pewien co robić!

Przebita opona w samochodzie

2. Samochód nie chce zapalić lub nie ma mocy

Jeśli masz rozładowany akumulator, to prawdopodobnie samochód w ogóle nie ruszy. Jeśli silnik próbuje się obracać, ale tylko w kółko bez postępu, są duże szanse, że rozrusznik jest uszkodzony. Może się to zdarzyć w wyniku korozji lub rdzy nagromadzonej na metalowych powierzchniach wewnątrz obudowy rozrusznika, która powoduje zwarcia elektryczne i uniemożliwia dotarcie prądu do cewki, która przepuszcza prąd w celu włączenia koła zębatego rozrusznika po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

3. Przegrzanie samochodu

Należy zawsze obserwować wskaźnik temperatury. Jeśli jest zbyt wysoka, przerwij jazdę i zaparkuj samochód w bezpiecznym miejscu. Upewnij się, że wyłączyłeś silnik i zostawiłeś otwarte okna, aby umożliwić ucieczkę gorącego powietrza. Sprawdzanie poziomu oleju silnikowego przypomina, że należy go dolać w razie potrzeby, ale także pomaga uniknąć przegrzania pojazdu. Gdy poziom oleju jest niski, powoduje to tarcie pomiędzy ruchomymi częściami, co prowadzi do gromadzenia się w nich ciepła, a w konsekwencji do wzrostu temperatury.

4. Za mało paliwa w zbiorniku

Jeśli skończy Ci się paliwo w pojeździe, bez wątpienia warto zadzwonić po pomoc drogową. Jeśli nie mogą oni wyjechać do Ciebie od razu, a Ty potrzebujesz zatankować, znajdź stację benzynową i zaopatrz się w paliwo. Jeśli to nie wchodzi w grę, zadzwoń po pomoc ponownie, gdy dotrzesz do najbliższej stacji, gdzie będą mogli Ci pomóc w tej sytuacji.

W większości przypadków, gdy pojazdowi zabraknie paliwa, zacznie się on trzepotać, zanim całkowicie umrze; jeśli jednak tak się stanie, upewnij się, że nikt nie znajduje się za samochodem lub w jego pobliżu, aby nie narażać ich na niebezpieczeństwo lub spowodowanie szkody.

Brak paliwa w samochodzie

5. Zgubienie kluczyków lub zablokowanie samochodu

Jeśli jesteś w drodze i zablokowałeś się z samochodu lub zgubiłeś kluczyki, może to być bardzo stresująca sytuacja. Na szczęście niecała nadzieja jest stracona, jeśli masz wykupioną pomoc drogową.

Pomoc drogowa oferuje szereg usług w takich sytuacjach. Wyślą kogoś z zapasowym kluczem, aby pomógł odblokować Twój samochód lub wprowadzić Cię do domu, jeśli jesteś zablokowany. Jeśli będą musieli włamać się do Twojego samochodu, zrobią to bez dodatkowych kosztów i zostawią wszystko tak, jak zastali po przyjeździe (z wyjątkiem wybitej szyby).

Jak całorocznie zadbać o auto?

Samochody są drogie w zakupie i utrzymaniu. Dlatego musisz dbać o swój przez cały rok, nawet jeśli nie jeździsz nim zbyt często. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

  • Utrzymuj wnętrze w czystości. Jest to szczególnie ważne w miesiącach zimowych, kiedy możesz uniknąć przedostawania się śniegu i lodu do wnętrza samochodu przez klamki lub inne otwory w drzwiach. Możesz również utrzymać świeży zapach wnętrza samochodu, używając odświeżacza powietrza lub regularnie odkurzając.
  • Regularnie sprawdzaj opony i upewnij się, że jest w nich wystarczające ciśnienie. Ciśnienie w oponach ma wpływ na zużycie paliwa, dlatego warto upewnić się, że jest ono na odpowiednim poziomie, aby zapewnić optymalną wydajność jazdy. Jeśli nie jesteś pewien, ile powietrza należy wlać do opon, zapytaj eksperta w lokalnym warsztacie samochodowym lub sklepie — będzie on w stanie powiedzieć Ci dokładnie, jakie ciśnienie w oponach jest najlepsze dla rozmiaru i numeru modelu Twojego samochodu.
  • Regularnie (raz na miesiąc) sprawdzaj poziom oleju. Olej utrzymuje wszystkie części silnika nasmarowane i chronione przed uszkodzeniami termicznymi (które mogą prowadzić do kosztownych napraw w przyszłości!). Powinieneś również sprawdzać poziom płynu hamulcowego raz na 6 miesięcy; zapobiegnie to przedwczesnemu zużyciu.

Jak wygląda usługa pomocy drogowej?

Znasz to uczucie. Jedziesz drogą, czujesz się dobrze w życiu i cieszysz się nową piosenką, której słuchałeś, gdy nagle twój samochód zaczyna wydawać dziwne dźwięki, a następnie się zaczyna zatrzymywać. Co teraz? Tu właśnie z pomocą przychodzi pomoc drogowa.

Jeśli potrzebujesz pomocy na drodze, pomoc drogowa przyjedzie, aby pomóc Ci w każdym problemie, który wystąpił. Niezależnie od tego, czy chodzi o coś prostego, jak rozładowanie akumulatora, czy o coś poważniejszego, jak zmiana przebitej opony, pomoc drogowa przyjedzie jak najszybciej, abyś mógł wrócić na drogę i bezpiecznie dotrzeć tam, gdzie chcesz.

Pomoc Drogowa w Poznaniu

Podsumowanie

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie i swojego samochodu jest posiadanie planu pomocy drogowej. Jeśli masz kłopoty, zadzwoń po pomoc drogową tak szybko, jak to możliwe. Świadomość, że pomoc jest na wyciągnięcie ręki, pomoże utrzymać poziom stresu na niskim poziomie i zapobiegnie uszkodzeniu samochodu lub jego otoczenia w procesie wydostawania się z drogi.

Ważne jest również, aby nie czekać, aż stanie się coś poważnego, zanim wezwiemy pomoc; małe problemy, takie jak przebite opony lub wyczerpane akumulatory, mogą być naprawione przez kogoś, kto wie, co robi — a następnie można ich uniknąć dzięki regularnej konserwacji pojazdu (w tym utrzymywaniu odpowiedniego ciśnienia w oponach). Jeżeli jednak konserwacja pojazdu zawiodła i szukasz sprawdzonej pomocy drogowej w Poznaniu to zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Maciej Prosiński Pomoc Drogowa
ul. Leszka 2
61-063 Poznań

http://www.pomocdrogowapoznan.pl/kontakt

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz