Najlepsze gry na PC ubiegłego roku

Przyszedł nowy rok, czas więc podsumować stary. W ubiegłym, 2017 roku, pojawiło się wiele pozycji. Według rankingów Steam, oto 10 najpopularniejszych gier, które swą premierę miały w 2017 roku:

Wolfenstein II: The New Colossus

Ta pozycja swoją premierę miała w październiku 2017 i podbiła serca graczy. Jest to strzelanka przeznaczona dla jednego gracza. Akcja rozgrywki toczy się w okolicach 1961 roku, tuż po zakończeniu wydarzeń z poprzedniej części. Główny bohater, B.J. Blazkowicz wraz z grupą przyjaciół trafia do Stanów Zjednoczonych znajdujących się pod nazistowską okupacją. Wraz z miejscowymi opozycjonistami, Blazkowicz staje do walki z okupantami ( w tę grę zagrasz nawet kupując tani komputer do gier - poradnik o jego wyborze pod linkiem).

Total War: Warhammer II

Gra ta ukazała się na rynku pod koniec września ubiegłego roku. Jest to gra strategiczna będąca kontynuacją Total War: Warhammer. Akcja tej części dzieje się na czterech kontynentach: Lustrii, Naggaroth, Ulthuanie oraz Południowych Ziemiach. Cztery skłócone rasy - elfy wysokiego rodu, szczuroludzie, jaszczuroludzie oraz mroczne elfy - toczą między sobą wojnę o władzę nad Wielkim Wirem znajdującym się nad Ulthuanem.

Call of Duty: WWII

Jest to gra przeznaczona dla jednego lub większej liczby graczy zarówno w trybie kooperacji, jak i rywalizacji. Gra ukazała się na początku listopada 2017. Akcja toczy się w czasie II wojny światowej. W rozgrywce fabularnej gracze obserwują losy oddziału będącego częścią I Dywizji Piechoty i jej członka - młodego żołnierza z Teksasu. "Red" Daniels wykonuje wraz z kolegami różne misje, ukazane są także relacje głównego bohatera z innymi postaciami, a gracze mają możliwość uczestniczyć w kluczowych bitwach II wojny światowej frontu zachodniego - na przykład wyzwoleniu Paryża lub w ofensywie w Ardenach.

Assassin's Creed Origins

Kolejną część serii wydano pod koniec października 2017. Akcja toczy się w starożytnym Egipcie i, jak sama nazwa wskazuje, ukazuje początki bractwa Asasynów. Historię oglądamy oczami Bayeka z Siwy, służącego faraonowi wojownika. Przez wpływy greckie, działalność Bayeka i jemu podobnych powoli przestała być faraonom potrzebna, co doprowadziło do stworzenia tytułowego bractwa. Wątek historyczny przeplata się z czasami współczesnymi, kiedy gracz ma możliwość śledzić historię firmy Abstergo Industries - firmy stworzonej przez zwaśnionych z Asasynami Templariuszy.

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

Kolejna część serii ukazała się w marcu ubiegłego roku. W przeciwieństwie do poprzednich części gry, tworzonych przez Ubisoft Red Storm, tę powierzono francuskiemu oddziałowi Ubisoftu. Wildlands jako pierwsza z serii dzieje się w otwartym świecie, umożliwiającym dowolne przemieszczanie się po mapie. Akcja gry dzieje się w Boliwii, a wysłany tam oddział wojskowy ma za zadanie rozbić najpotężniejszy meksykański kartel narkotykowy - Santa Blanca. Zadanie jest utrudnione, gdyż lokalne władze są skorumpowane przez grupę.

Pro Evolution Soccer 2018

Pozycja ta ukazała się we wrześniu 2017. Gra toczy się wokół piłki nożnej, umożliwia zabawę podczas różnych zawodów, prowadzenie zespołów z różnych lig, lub nawet kierowanie reprezentacją narodową! Nowością jest możliwość kooperacyjnej gry dla dwóch lub trzech graczy

ARK: Survival Evolved

Jest to symulacja survivalu, która ukazała się pod koniec sierpnia ubiegłego roku. W tej pozycji graczowi przychodzi przetrwać w krainie, którą rządzą dinozaury. W tej grze typu sandbox postać, którą gramy ląduje na bezludnej wyspie bez ekwipunku i jedzenia i podstawowym zadaniem gracza jest takie kierowanie bohaterem, aby ten przetrwał w nieprzyjaznej, groźnej krainie. Im dłużej przebywamy na wyspie, tym więcej umiejętności posiada nasza postać. Możliwe jest nawet... ujeżdżanie dinozaura!

X-Plane 11

Premiera gry miała miejsce w marcu 2017. Jest to jeden z najbardziej rozbudowanych symulatorów lotniczych dostępnych na rynku. Gra oferuje szeroką gamę maszyn, kokpit 3D i wiele innych. Gra tworzona jest przez studio Laminar Research, współpracujące z NASA, dzięki czemu realistycznie odtworzono mechanikę lotu.

F1 2017

Wydana w sierpniu 2017 roku gra jest kolejną odsłoną z serii gier wyścigowych. F1 2017, jak sama nazwa wskazuje, to symulator Formuły 1. W tej części, oprócz najnowszych maszyn, graczom udostępniono również starsze modele aut. Ulepszono także samą ścieżkę kariery, dając graczom możliwość modyfikowania bolidu, jednak w sposób zgodny z zasadami obowiązującymi podczas prawdziwych zawodów. Udostępniono także nowe, prawdziwe tory.

Middle-earth: Shadow of War

Gra ukazała się w październiku 2017 i jest kontynuacją gry z 2014 roku. Akcja dzieje się w świecie Tolkiena, w Mordorze, a twórcy lekko powiązali fabułę gry ze zdarzeniami książkowymi. Gracz kieruje losami Taliona - Strażnika Północy - oraz Celebrimbora, który przed wiekami wykuł Pierścienie. Akcja toczy się wokół stworzenia nowego pierścienia, umożliwiającego zniszczenie Saurona i przerywana jest filmikami ukazującymi kluczowe momenty fabuły.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz