Komunalne place zabaw

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o. zamierza wybudować 42 place zabaw dla najmłodszych poznaniaków, mieszkających na osiedlach komunalnych. Program, który zakłada budowę jednego placu zabaw na terenie każdego z poznańskich osiedli, ma ruszyć w przyszłym roku.

ZKZL, przy projektach zagospodarowania terenu wokół nowobudowanych budynków, uwzględnia miejsca zabaw dla dzieci. Nowe place zabaw funkcjonują więc np. na komunalnych osiedlach na Głuszynie, Podolanach, czy na Komandorii. Inwestycji tego typu wymagają starsze lokalizacje.

- Obecnie badamy możliwości i potrzeby, czyli gdzie takie miejsca są najbardziej oczekiwane i czy w tych lokalizacjach te przesięwzięcia są możliwe do zrealizowania. Nowe place zabaw będą podobne do tego, który na początku września został oddany do użytku przy ul. Nowotarskiej - informuje Magdalena Gościńska z ZKZL. Dodaje, że spółka przeprowadzi też przeglądy istniejących miejsc zabaw dla najmłodszych, które znajdują się pod jej opieką. Przeglądy pozwolą podjąć decyzje w sprawie ewentualnego zastąpienia starych elementów wyposażenia nowoczesnymi, spełniającymi wszelkie normy, atestowanymi urządzeniami, podobnymi do tych, które zainstalowano na terenie poznańskich Krzesin.

Plac zabaw

(fot.poznan.pl)

Nowy plac zabaw przy ul. Nowotarskiej to inwestycja, na którą czekali  najmłodsi mieszkańcy baraków przy ul. Nowotarskiej. To również realizacja deklaracji złożonych przez szefów ZKZL podczas spotkania prezydenta Jacka Jaśkowiaka z mieszkańcami Krzesin, które odbyło się pod koniec ubiegłego roku.

W planowaniu budowy tego jedynego placu zabaw w sąsiedztwie komunalnych baraków uczestniczyli rodzice maluchów, głównie ich mamy. Wskazały miejsce, gdzie powinien być usytuowany, określiły też oczekiwania, w jakie urządzenia powinien być wyposażony.

Inwestycja przy ul. Nowotarskiej kosztowała ok. 30 tys. zł. Podobne kwoty mają być wydatkowane na budowę placów zabaw na pozostałych osiedlach komunalnych w Poznaniu.

- W przyszłym roku chcemy wybudować kilka nowych placów zabaw. Szczegóły co do lokalizacji i planowanych kosztów realizacji pierwszego etapu nowego programu powinny być znane już wkrótce - deklaruje Magdalena Gościńska.

Źródło:poznan.pl

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz