Niezwykłe właściwości konopi

Tylko w naturze możemy znaleźć to, co najzdrowsze i najlepsze dla organizmu człowieka. Ale też w naturze, można natknąć się na najgorsze trucizny. Jednak jeśli mówimy o legalnych odmianach konopi, nie musimy się niczym martwić.

Herbata konopna jest nowością na polskim rynku i przez to, że z konopi, może wywoływać wiele kontrowersji. Jednak jest to właściwa odmiana tych rośli i nie zawiera żadnych substancji psychoaktywnych. Konopie są bogate w komplet minerałów oraz witaminy B i E. Dzięki zawartości białka oraz substancji odżywczych, wspomagają układ odpornościowy człowieka i to znacząco. Herbata konopna zwalcza migreny i bezsenność, a picie tej herbatki w stanach wyczerpania organizmu ma bardzo dobre skutki. Polecana jest do picia w czasie chorób.

Oczy farmaceutów zwróciły się ku konopi dlatego, że posiada ona związek chemiczny z grupy kannaboidów (CBD). Przeprowadzone badania dowiodły, że ten związek jest skuteczny w zwalczaniu objawów epilepsji. Dalsze badania dają nadzieję na to, że można zmniejszyć częstotliwość napadów padaczkowych, lub w ogóle je wyeliminować. Białko zawarte w konopiach nieco spowalnia trawienie i zapobiega skokom cukru we krwi. Pozwala to na utrzymanie energii na jednolitym poziomie. Lecz na tym nie koniec. Konopie posiadają w swoich liściach kwasy omega-3 i omega-6, które wspomagają pracę mózgu i chronię przed choroba Alzheimera.
Z konopi nie robi się jednak tylko herbatki. Popularnymi ostatnio są też kremy. Krem z konopi bogaty jest w witamy A, D i E, dlatego zaleca się go osobom zmagającym się z łuszczycą lub przesuszoną cerą. Doskonale natłuszcza, bez pozostawiania tłustej maski na skórze. Jest niezwykle dobry do pielęgnacji młodej cery, ale mogą go używać również osoby zmagające się z pierwszymi zmarszczkami. Olej konopny, który jest składnikiem kremów konopnych ma działanie antyoksydacyjne. Olej konopny stosuje się w kremach dla twarzy trądzikowej, dlatego że reguluje wydzielanie sebum oraz działa antybakteryjnie. Za pomocą kremu konopnego można walczyć z egzemą.

Innymi kosmetykami konopnymi są szampony, maski i odżywki do włosów. Wyróżnić można jeszcze żele do masażu, maść na bóle mięśniowe, sól do kąpieli czy balsam do ciała. Kosmetyki konopne nadają włosom pożądany połysk, nawilżają je i chronią przed łamliwością. Przez bardzo ładny zapach stosuje się konopie w balsamach i szamponach. Oleje konopne posiadają właściwości antybakteryjne, a kiedy stosuje się je bezpośrednio na skórę, działają terapeutycznie, antyzapalnie, regenerująco i przeciwświądowo. Obecność kwasów tłuszczowych również jest bardzo korzystna, gdyż odpowiadają one za budowę błon komórkowych, usuwanie toksyn z komórek, czy dostarczanie substancji odżywczych.

Powinniśmy doceniać to, co robi dla nas natura i z tego korzystać. Codzienne picie herbatki konopnej, używanie kremów czy innych kosmetyków niewiele nas kosztuje, a tak wiele robi dla naszego organizmu. Może on lepiej funkcjonować wewnętrznie, a my dzięki kosmetykom możemy lepiej wyglądać zewnętrznie.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz