Pasty polerskie do aut - jakie wybrać?

Samochód dla niektórych właścicieli jest prawdziwym oczkiem w głowie. Dbają o swoje cztery kółka jak o dziecko. Poświęcają też dużo czasu na to, aby ich auta wyglądały tak dobrze, jak w renomowanych salonach samochodowych. Codzienne podróże autem mogą narazić karoserię na wiele różnych uszkodzeń, zarysowań. Czynniki zewnętrzne nie są zbyt łaskawe dla powierzchni lakierowanych, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Do tego służą między innymi pasty polerskie. 

Jakie pasty polerskie wybrać?

Zarysować lakier można w wielu sytuacjach. Zdarza się to nawet podczas otwierania drzwi kluczykiem. Uszkodzenia mogą być zniwelowane przez wysokiej klasy pasty polerskie. Do najbardziej skutecznych produktów należą takie, które zawierają w swoim składzie delikatne mleczko, pigmenty koloryzujące lub wosk. Właściciele aut powinni dobierać pastę polerską tak, aby odpowiadała kolorowi lakieru. Przy czym nie zaleca się mieszania różnych preparatów w celu uzyskania odcienia najbardziej zbliżonego do barwy naszego samochodu. 

Użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę, że pasty polerskie działają na zasadzie ścierania. Przy każdym użyciu minimalnie zdejmują odrobinę lakieru, wyrównując tym samym powierzchnię i eliminując zarysowania. Eksperci przestrzegają użytkowników, żeby nie stosować past polerskich w przypadku starych aut. Ich lakier może być już zbyt delikatny, a dodatkowe ścieranie tylko pogorszy sprawę. Kupując preparat, warto zorientować się, jaką siłę ścierania ma dana substancja. Te właściwości mogą się między sobą różnić. Kluczowe jest, aby podczas polerowania nie korzystać z polerek wysokoobrotowych. Zamiast nich można wybrać urządzenia z obrotami poniżej 60 obrotów na minutę. 

Przed użyciem każdego preparatu należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi, w  której producent podaje dokładne wytyczne stosowania. Pastę polerską najlepiej stosować, kiedy auto ma od 2 do 6 lat. 

pasty polerskie Motogo

Gdzie kupić pasty polerskie?

Dystrybutorem wysokiej jakości past polerski jest sklep.motogo.pl Firma może się pochwalić szerokim asortymentem różnego typu past przeznaczonych do wielu aut. Mają one różne stopnie ścieralności, dzięki czemu każdy dobierze produkt idealny do stanu samochodu. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki produkt wybrać, warto skonsultować się profesjonalną obsługą portalu, która zawsze chętnie doradzi. Preparaty w sklepie Motogo to wydajne pasty w przystępnej cenie. 

Jak nałożyć pastę polerską?

Na początku auto musi być odpowiednio przygotowane. Należy je dokładnie umyć i oczyścić z wszelkich drobinek kurzu bądź innych elementów, które mogą zarysować powierzchnię. Następnie trzeba poczekać, aż pojazd wyschnie. Preparaty nakładamy na karoserię okrężnymi ruchami za pomocą wilgotnej szmatki. Najlepiej jest stopniowo nakładać substancję na poszczególne partie samochodu. Kiedy pasta wyschnie, można ją zacząć polerować. Po zabiegu samochód będzie lśnił i błyszczał, jakby właśnie wyjechał z salonu. Dodatkowo pasta chroni przed powstaniem nowych zarysowań. 

 

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz