Układanie kostki brukowej. Dowiedz się na, co zwrócić uwagę.

Wykończenie otoczenia domu jest tak samo istotne, jak zadbanie o estetykę jego wnętrza. Jednym z najpopularniejszych sposobów na zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku, czy to o charakterze prywatnym, czy też firmowym jest układanie kostek brukowych. Za jej wyborem przemawia szereg zalet. Jest to trwały materiał o estetycznym wyglądzie, który zawsze dobrze prezentuje się na ułożonej nawierzchni. 

Jak wybrać kostkę brukową?

Przeglądając ofertę firm sprzedających kostkę, czy też popularnych materiałów budowalnych można czuć się zagubionym. Wybór jest ogromny. Zakładając, że układanie kostki brukowej jest inwestycją na lata wydaje się, że najważniejsze jest kryterium jakości. Jednak nie jest to jedyny trop, który powinien wpływać na nasz wybór. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Grubość kostki brukowej

Kostka musi być odpowiednio gruba, aby była trwała. Dokonując wyboru należy zastanowić się gdzie będziemy z niej korzystać. Ważny jest nacisk, który będzie na nią wywierany. Inna wytrzymałość będzie właściwa na podjazd do garażu, ponieważ regularnie będzie poruszał się samochód. Zbyt cienka kostka może nie wytrzymać nacisku. Taki produkt sprawdzi się na to na alejkach ogrodowych lub pod altaną. Są to strefy, których nie użytkuje się tak często, a w okresach jesienno-zimowych mogą być kompletnie nieużywane.

Wygląd kostki 

Kostka to dosyć prosty przedmiot. W pojedynczej bryle nie wygląda zbyt efektownie. Zyskuje, dopiero gdy zostanie ułożona. W zależności od jej kształtu oraz barwy uzyskamy pożądany efekt. Może być on zarówno bardzo minimalistyczny, jak i wyrazisty. Profesjonalne firmy zajmujące się układaniem pomogą w wyborze dokonując wizualizacji. Pozwolą one zapoznać się z finalnym efektem jeszcze przed finalnym montażem.

Cena kostki brukowej

Szczególnie wtedy, gdy mam do zagospodarowania dużą przestrzeń ważna będzie też cena kostki. Nie zawsze im droższy produkt, tym lepsza jego jakość. Dużo lepszą wskazówką jest wybieranie produktów znanych firm. Biznesy z tradycją w branży brukarskiej mają doświadczenie i korzystają z najnowszych procesów produkcyjnych. Mamy wtedy pewność, że ich produkty będą trwałe i odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. 

Jak wygląda układanie kostki brukowej

Równie ważna jak jakość kostki jest jej proprawne ułożenie. To ono decyduje o tym, że uzyskamy jednolitą powierzchnię. Wyszukując układanie kostki brukowej na oferteo.pl pokaże się nam z pewnością wiele różnych ofert. Ważne będą różne parametry takie jak koszt wykonania usługi oraz to, ile kosztuje układanie kostki brukowej. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając usługi brukarskie? 

Zawsze proces zaczyna się od dokładnego wytyczenia powierzchni. To ona określi nie tylko to jak ma zostać przygotowane podłoże, ale wpłynie też na to jak będzie musiała zostać przycinana kostka brukowa. Prace ziemne będą polegały na profilowaniu terenu. Kostka musi się bowiem znaleźć na wyrównanym podłożu. Trwałość nawierzchni brukowych w dużym stopniu zależy od prawidłowo wykonanej podbudowy. Grubość tej warstwy będzie uzależniona od przewidywanych obciążeń i właściwości podłoża. 

Później następuje tzw. obrzegowanie i wykonanie podsypki suchym piaskiem. Na tak przygotowanym terenie można ułożyć kostkę. Ważnym etapem będzie też wykonanie spoiny łączącej z sobą poszczególne elementy. Przy układaniu nawierzchni zaleca się przestrzeganie reguły dobierania i mieszania kostek z kilku różnych palet, która pozwala na wyeliminowanie naturalnych odchyleń barw i zapewnia wykonanie jednolitej kolorystycznie powierzchni.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz