Wygoda w miejscu pracy – jak ją sobie zapewnić?

Komfortowe miejsce pracy to priorytetowa kwestia, która ma ogromny wpływ na jakość, wydajność oraz efekty pełnionych obowiązków. Jak stworzyć wygodne, a jednocześnie profesjonalne i estetyczne miejsce do pracy biurowej?

Wygodne biurko

Biurka komputerowe to standardowe wyposażenie biur i gabinetów, a coraz częściej wybiera się je również do zastosowania w domowych miejscach pracy. Od jego wielkości, kształtu i parametrów będzie zależał komfort podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Jakie biurko do komputera wybrać? Warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • Powierzchnia oraz kształt blatu – zdecydowana większość biurek ma prostokątny kształt, ale przecież są także rozwiązania narożne lub o nietypowych kształtach. Istotny jest nie tylko kształt blatu, ale też jego dokładne wymiary. By wygodnie pracować przy laptopie, wystarczy niewielkie biurko o przeciętnej szerokości blatu, ale do komfortowej pracy przy komputerze stacjonarnym, przyda się większe biurko z odpowiednio większą powierzchnią blatu (monitor nie powinien znajdować się zbyt blisko twarzy).
  • Dostosowanie do użytkowanego sprzętu komputerowego – jeśli korzystamy z komputera stacjonarnego, warto wybrać biurko z wysuwaną półką na klawiaturę, a jeśli użytkowany monitor nie posiada regulacji wysokości, to warto rozważyć zakup biurka z nadstawką, by można było usytuować monitor na linii wzroku, a nie poniżej, bo to sprzyja przyjmowaniu nieprawidłowej pozycji podczas pracy i może skutkować bólami kręgosłupa.
  • Pojemność schowków i szuflad – biurko w miejscu pracy służy nie tylko do użytkowania komputera, ale też do przechowywania dokumentów i biurowych drobiazgów. Wygodne są modele wyposażone w szuflady i zamknięte półki, gdyż pomieszczą wiele przedmiotów.
  • Opcje dodatkowe – biurka komputerowe mogą charakteryzować się wieloma dodatkowymi opcjami. Jedną z nich jest regulacja wysokości blatu. Rozwiązanie to bywa spotykane najczęściej w nowoczesnych biurkach i jest to opcja, która pozwala przekształcić klasyczne biurko, przy którym pracujemy na siedząco w biurko, przy którym można pracować w pozycji stojącej. Możliwość zmiany pozycji w ciągu wielogodzinnego dnia pracy sprawia, że kręgosłup nie jest tak bardzo obciążony.

Krzesło biurowe i inne udogodnienia

Trudno wyobrazić sobie wielogodzinne przesiadywanie przy biurku bez odpowiedniego krzesła, a jednak wiele osób zaniedbuje tę kwestię. Zamiast sięgać po najtańsze krzesło obrotowe, warto rozejrzeć się za rozwiązaniem dedykowanym do wielogodzinnej pracy biurowej. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by do krzesła dobrać również odpowiedni podnóżek, co znakomicie poprawia komfort w miejscu pracy, wpływa korzystnie na krążenie, a nie zajmuje wiele miejsca. Podnóżki pozwalają przyjąć wygodną pozycję, nie są też drogie.

Wybór odpowiedniego krzesła biurowego warto rozpocząć od określenia dostępnego budżetu i skupienia się na tych krzesłach, które się w nim mieszczą. Dobrym wyborem do pracy przy komputerze będzie krzesło z wysokim oparciem, zagłówkiem i podłokietnikami. Jeśli zależy nam na maksymalnym komforcie, warto wybrać model z kategorii premium lub nawet krzesło gamingowe, które wbrew pozorom doskonale sprawdzi się nie tylko podczas gier.

Meble to nie wszystko – liczy się również przyjemne otoczenie

Komfort w miejscu pracy to nie tylko wygodne krzesło i biurko, ale też wiele innych detali, które z pozoru nie mają aż takiego wpływu na pracę, ale w praktyce bywają kluczowe. Jedną z takich kwestii jest zieleń. Biurowe rośliny nie tylko oczyszczają powietrze i produkują tlen, ale też mają działanie kojące i redukujące stres. Kolejną kwestią jest odpowiednia wentylacja pomieszczenia i ewentualny wiatrak na upalne dni oraz możliwość podkręcenia ogrzewania, gdy jest zimno. To elementarne kwestie, które w wielu miejscach pracy są traktowane z niezbyt należytą powagą, a przecież trudno skupić się na pracy, gdy przez nieszczelne okno wieje zimne powietrze lub wówczas, gdy jest bardzo duszno, a klimatyzacja nie działa.

Aranżacja wygodnego miejsca pracy to priorytetowa kwestia, która będzie miała bezpośredni wpływ na jakość, tempo i efekty wykonywanych działań.

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz