LODÓWKA: DO ZABUDOWY CZY WOLNOSTOJĄCA?

W dzisiejszych czasach takie urządzenie gospodarstwa domowego jak lodówka jest znane jako integralna część każdego mieszkania lub domu wiejskiego. Dla większości z nas zakup lodówki, na przykład, w sklepie internetowym z artykułami gospodarstwa domowego jest poważnym zakupem, który nie jest dokonywany codziennie. Dlatego też do kwestii wyboru w tym przypadku należy podejść w sposób jak najbardziej odpowiedzialny.

Współcześni producenci oferują swoim nabywcom najszerszy asortyment lodówek domowych, których wszystkie modele można podzielić na dwie duże grupy: do zabudowy i wolnostojące. Jaki typ lodówki kupić? Jakie są wady i zalety modeli do zabudowy i wolnostojących? Na jakie kryteria należy zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru? Warto zająć się wszystkim po kolei. Wybierz najlepsze promocje na lodówki w Media Expert.

GŁÓWNE CECHY LODÓWEK DO ZABUDOWY I WOLNOSTOJĄCYCH

Główna różnica między tymi typami urządzeń polega oczywiście na osobliwościach konstrukcji:

  1. Modele do zabudowy nie mają zewnętrznej obudowy, są montowane w szafce w kuchni lub w innym pomieszczeniu. Rolę obudowy w tym przypadku pełnią panele dekoracyjne.
  2. Lodówki wolnostojące to niezależne urządzenia, które można zainstalować w dowolnym miejscu (oczywiście, biorąc pod uwagę konfigurację pomieszczenia i wystrój wnętrza).

Oprócz cech projektu i sposobu instalacji, lodówki do zabudowy i wolnostojące różnią się między sobą w następujący sposób:

  1. Wbudowane urządzenia do kuchni są bardziej ergonomiczne, pozwala to zaoszczędzić użyteczną przestrzeń w pomieszczeniu.
  2. Wbudowane panele chłodzące zapewniają dodatkową izolację cieplną i akustyczną.
  3. Lodówki do zabudowy nie są związane z wystrojem wnętrza kuchni, natomiast kupując model wolnostojący, należy dokonać wyboru tak, aby wygląd urządzeń był zgodny z wystrojem pomieszczenia.
  4. Model wolnostojący, w przeciwieństwie do wbudowanego, można swobodnie przemieszczać po kuchni.

Istnieje również szereg cech wspólnych dla obu typów urządzeń:

  1. Zarówno chłodziarki do zabudowy, jak i wolnostojące służą do długotrwałego przechowywania schłodzonej i zamrożonej żywności.
  2. Na rynku dostępne są zarówno lodówki jedno-, jak i dwukomorowe każdego z rozpatrywanych typów.
  3. Chłodziarki wszystkich typów podzielone są na kilka grup w oparciu o takie kryterium jak klasa ekonomiczna (efektywność energetyczna). Producenci tworzą dziś modele, które mają klasy od G (o najniższej efektywności energetycznej) do A++ (najbardziej oszczędne).
  4. We wszystkich typach chłodziarek zastosowano nowoczesne systemy odszraniania (No Frost, półautomatyczne i kroplowe).

 lodówka

KATEGORIE CENOWE CHŁODZIAREK DO ZABUDOWY I WOLNOSTOJĄCYCH

Obecnie zdecydowana większość producentów produkuje zarówno lodówki wolnostojące, jak i do zabudowy. Z reguły urządzenia typu do zabudowy są droższe od modeli wolnostojących.

W szerokiej gamie lodówek oferowanych przez współczesnych producentów, znajdują się urządzenia z różnych kategorii cenowych: od tych najbardziej przystępnych do drogich, które można zaliczyć do elitarnych. Do tych pierwszych należy wiele modeli tak znanych firm jak lodówka wolnostojąca Bosch, Siemens i kilka innych. Dwukomorowe lodówki w tej kategorii cenowej kosztują od 15 tysięcy rubli. Luksusowe urządzenia do zabudowy oraz modele wolnostojące produkowane są przez takich producentów jak Miele, Kuppersbusch, Liebherr, Gaggenau itp. Techniki takiej klasy mogą kosztować 80, 100, 120 tysięcy rubli i więcej.

Koszt lodówki zależy od wielu czynników. Przede wszystkim decyduje o tym stopień funkcjonalności urządzenia, łatwość jego obsługi i przyjazność dla środowiska. Poza tym, cena zależy od konstrukcji urządzenia.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz