Runmageddon w Poznaniu wyłonił Mistrzów Polski w Biegach Przeszkodowych

W miniony weekend na terenach Hipodromu Wola w Poznaniu odbyła się ostatnia tegoroczna edycja Runmageddonu, w której wzięło udział ponad 2 tysiące fanów ekstremalnego biegania.

W sobotę zawodnicy rywalizowali na 6 kilometrowej trasie Runmageddonu Rekrut. Do pokonania mieli ponad 30 wymyślnych i wymagających przeszkód, zarówno tych specjalnie przygotowanych przez organizatorów jak i naturalnych, takich jak gęste zarośla, mokradła, wzniesienia i las. Tym razem sprzymierzeńcem uczestników z pewnością nie była pogoda. Kilka stopni powyżej zera i dokuczliwy wiatr dodatkowo utrudniały pokonywanie przeszkód, szczególnie tych wymagających zanurzenia się w lodowatej wodzie. Zwycięzcą poznańskiej odsłony Runmageddonu Rekrut został Mateusz Chyliński z Krakowa, który uzyskał czas 00:45:59. Drugie miejsce zajął Sebastian Kasprzyk z Dobczyc (00:46:37), jako trzeci na mecie z czasem 00:48:27 zameldował się Dawid Hajnos z Szaflar. Najszybszą kobietą okazała się Karolina Korzeniowska z Motyczy (01:02:28) przed Magdaleną Sobesto z Wieliszewa (01:06:50) oraz Anną Szlendak z Legionowa (01:09:12).

Runmageddon

(fot.poznan.pl/Runmageddon Poznań fot. Igor Kohutnicki)

Niedzielne zawody miały  szczególną rangę i oprawę, ponieważ podczas zorganizowanego na 10 kilometrowym dystansie z ponad 50 przeszkodami Finale Ligi Runmageddonu, rozegrano pierwsze Mistrzostwa Polski w Biegach Przeszkodowych. Szansę startu w rywalizacji o tytuł mistrzowski otrzymało 750 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Uczestnicy zmagali się z bagnami, gęstymi zaroślami oraz pokonywali jezioro Rusałka, a także mierzyli się z wieloma przeszkodami przygotowanymi przez organizatorów. Na trasie biegu na zawodników czekały nowe wyzwania, np.; Koszmar Himalaisty czyli sekwencja wysokich ścian czy też Quarterpipe, czyli wysoka rampa, która sprawiła uczestnikom mnóstwo trudności. To właśnie m.in. na tej przeszkodzie praktycznie rozstrzygnęły się losy Mistrzostwa Polski.

Pierwszym w historii Mistrzem Polski w Biegach Przeszkodowych został Piotr Prusak z Nowego Sącza, który dystans 10 kilometrów i ponad 50 przeszkód pokonał w czasie 01:07:45. Tytuł wicemistrzowski z wynikiem 01:08:05 zdobył Krzysztof Madejski z Białogardu. Trzecie miejsce na podium zajął Mateusz Krawiecki z Lubawy (01:08:30).

Mistrzynią Polski została Małgorzata Szaruga z Zabrza, która na mecie zameldowała się po 01:24:50. Drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski przypadł Małgorzacie Daszkiewicz z Płocka (01:30:20), a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Szulecka z Bieżunia (01:30:51). Mistrz Polski poza tytułem uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Europy (OCR European Championships).

Ekstremalne bieganie

Mimo kapryśnej pogody dużym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja najmłodszych fanów ekstremalnego biegania, która toczyła się na specjalnie dla nich przygotowanym torze Runmageddonu KIDS. Ponad 200 dzieci w wieku od 4 do 11 lat rywalizowało na 1 kilometrowej trasie z 20 wymyślnymi przeszkodami. Przeżyciami z trasy biegu dzieci mogły się podzielić z rodzicami podczas wspólnego pieczenia kiełbasek przy runmageddonowym ognisku.

Źródło: poznan.pl