Jak dobrać baterię do zlewozmywaka?

Chcąc zagwarantować sobie wygodne i bezproblemowe zmywanie, powinniśmy zaopatrzyć się w głęboki i odpowiednio duży zlewozmywak, który dodatkowo będzie można łatwo czyścić. Wpływ na nasz komfort ma również bateria – na jakiej podstawie dokonać jej zakupu?

Wybór omawianego urządzenia nie jest tak łatwy, jak może się niektórym wydawać. Wpływ na ostateczną decyzję mają nie tylko nasze indywidualne oczekiwania, ale także to, jaki zlewozmywak został zamontowany w naszej kuchni.

Bateria powinna zostać bowiem dobrana między innymi do wymiarów zlewozmywaka. Zwrócić uwagę należy zarówno na jego szerokość i długość, jak i głębokość. Jeżeli bowiem zdecydujemy się na baterię kompletnie niedopasowaną, zmywanie może okazać się prawdziwą katorgą – w przypadku małego zlewozmywaka woda będzie wylewać się poza jego obręcz, natomiast płytkie urządzenia spowodują, że nie będziemy w stanie zmieścić pod baterią żadnego większego garnka.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeżeli dokładnie zmierzyliśmy nasz zlewozmywak i dokładnie wiemy, na jak duże baterie możemy sobie pozwolić, warto przejść do kolejnych parametrów, które również mają wpływ na jej wykorzystanie.

Typ baterii. Na rynku dostępne są dwa typy urządzeń:

baterie ścienne – są to standardowe modele montowane w ścianie, dlatego wymagają one kucia. Pamiętajmy także o tym, że tego typu baterie mogą być przez wykorzystane wyłącznie wtedy, gdy nasz zlewozmywak znajduje się blisko ściany,

baterie stojące – umieszczane są one bezpośrednio na zlewie, dzięki czemu są zdecydowanie wygodniejsze, ich montaż również jest łatwiejszy.

Rodzaj wylewki. W tym przypadku możliwości jest więcej. Zdecydować możemy się bowiem chociażby na wylewkę:

obrotową – w zależności od modelu, umożliwiają one obrót baterii w poziomie nawet o 360 stopni. Okażą się więc niezwykle praktyczne podczas korzystania ze zlewu dwukomorowego,

wyciąganą – posiada wężyk o określonej długości, dzięki czemu bateria może zostać przez nas wyciągnięta, na przykład w celu napełnienia naczynia znajdujące się poza zlewozmywakiem,

stałą – czyli taką, która się nie rusza. Umieszczana jest w centralnym miejscu zlewu, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na jej długość, która powinna zostać odpowiednio dopasowana do głębokości zlewozmywaka,

składaną – jest ona zalecana w przypadku, gdy nasz zlew umiejscowiony jest w miejscu o ograniczonej przestrzeni, na przykład przy oknie.

Liczba uchwytów. Zdecydować możemy się na baterię składająca się z dwóch oddzielnych kurków na zimną i ciepłą wodę bądź na model z jednym uchwytem, który umożliwia szybkie dostosowanie temperatury wody.

Materiał. Mowa o materiale, z którego została wykonana powłoka baterii. Jego wybór jest bardzo ważny, ponieważ przekłada się na żywotność urządzenia. Obecnie na rynku sprzedawane są:

baterie ceramiczne – charakteryzują się sporą wytrzymałością mechaniczną, co jednak przekłada się na ich stosunkowo wysoką cenę,

baterie granitowe – są bardzo atrakcyjne, a do tego odporne na zarysowania,

baterie chromowe,

baterie z mosiądzu – wyróżniają się tym, że występują w wielu odmianach kolorystycznych.

Jaka bateria zlewozmywakowa?

Ostateczna decyzja uzależniona jest oczywiście od typu i sposobu umiejscowienia naszego zlewozmywaka. Tak jak już zostało wspomniane, w przypadku posiadanie modeli dwukomorowych wręcz idealne okażą się baterie obrotowe o sporej długości. Warto pomyśleć także o odmianach wyciąganych, które wykorzystać możemy także poza zlewozmywakiem.

Szczególną uwagę warto zwrócić na baterie wyposażone w funkcje dodatkowe, które rozszerzają ich możliwości. Mowa między innymi o modelach z perlatorem napowietrzającym wodę (przekłada się to na mniejsze jej zużycie), termostatem, dzięki któremu dostosujemy temperaturę oraz ciśnienie wody czy chociażby z podświetleniem LED.

Bardzo interesująco prezentują się także baterie bezdotykowe. Są one wyposażone w fotokomórkę, która wykrywa ruch. Woda zostanie więc uruchomiona wyłącznie wtedy, gdy pod baterią znajdzie się jakiś przedmiot. Rozwiązanie to pozwoli nam ograniczyć zużycie.

Materiał partnera zewnętrznego

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz