Poznaj zalety picia octu jabłkowego

Ocet jabłkowy powstaje jako efekt fermentacji jabłek. Jest to jeden z produktów, który powinien znajdować się w każdym gospodarstwie domowym. Żywy ocet jabłkowy to produkt w całości naturalny, wykorzystywany od pokoleń. Ocet jabłkowy charakteryzuje się bardzo wyrazistym zapachem i lekko kwaśnym smakiem. Warto wiedzieć, że ocet jabłkowy może stanowić świetny dodatek do wielu potraw. Dozwolone jest także picie tego napoju, ponieważ wykazuje on wiele korzystnych właściwości prozdrowotnych.

Poznaj właściwości octu jabłkowego

Ocet jabłkowy stanowi bardzo wartościowy dodatek do urozmaiconej diety. Zawarte w occie jabłkowym minerały i witaminy są ogromnym wsparciem dla odporności, wspomagają pamięć, a także przyczyniają się do znacznej poprawy włosów i paznokci. Żywy ocet jabłkowy zawiera m.in. polifenole, katecholaminy, chinony, a także witaminy A, E i D. Ocet jabłkowy to substancja uznawana za superfood. W jego skład wchodzą: aminokwasy, pektyny, enzymy i związki polifenolowe. W occie jabłkowym znajdziemy także drogocenne witaminy z grupy B, kwas foliowy, beta-karoten, biotyny oraz wiele minerałów potrzebnych do sprawnego funkcjonowania organizmu. W occie obecne są m.in. sód, fosfor, magnez, potas i wapń.

Zalety picia octu jabłkowego

Ogromną zaletą picia octu jabłkowego jest jego zdolność do likwidowania bakterii, a także niwelowania objawów infekcji grzybiczych. W badaniach potwierdzono, że regularne picie octu jabłkowego przyczynia się do łagodnego i naturalnego pozbycia się przez organizm bakterii m.in. E. Coli.

Picie octu jabłkowego ma zbawienne działanie na rozbudowę mikrobiomu. W tym przypadku żywy ocet działa jak probiotyk, przyczyniając się do zwiększenia ilości korzystnych bakterii pokarmowych. Regularne picie octu jabłkowego pomaga wyregulować pracę serca i obniżyć ciśnienie krwi. Spożywanie tego cudu natury pomaga wyregulować poziom kwasu żołądkowego, dzięki czemu przyczynia się do likwidacji zgagi spowodowanej stresem lub błędami dietetycznymi.

Ocet jabłkowy będzie pomocny dla osób, które cierpią na zaparcia Spore ilości pektyn zawarte w occie jabłkowym, przyczyniają się do oczyszczania organizmu. Picie octu jabłkowego pozwala na przyspieszenie produkcji enzymów trawiennych, dzięki czemu przyspieszony jest proces trawienia. Pomaga także zniwelować apetyt i jest środkiem wspomagającym odchudzanie. Badania wykazały, że ocet jabłkowy przyczynia się do zmniejszenia wchłaniania tłuszczu oraz obniżenia poziomu cukru i cholesterolu we krwi. Picie octu jabłkowego pomaga także w likwidowaniu nieprzyjemnego zapachu z ust.

Jak pić ocet jabłkowy?

Rozpoczynając picie octu jabłkowego, warto zdecydować się na włączenie go do najbardziej obfitego posiłku w ciągu dnia. Picie octu najlepiej rozpocząć od 1 łyżki octu, wymieszanej w minimum pół szklanki wody. Stopniowo można zwiększać dawkę i stosować 1 łyżkę rozcieńczonego octu dwa razy dziennie. Drugą dawkę można stosować także jako dodatek do posiłków np. mizerii, marynat czy sosów sałatkowych. Dzienna maksymalna zalecana dawka octu jabłkowego to 4 łyżki stołowe. Zdrowe osoby mogą pić ocet jabłkowy codziennie przez cały rok.

Autor

Redakcja

bypoznan.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz